Lajme nga Bota

Foto dhe Video/ Donald Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë

Foto dhe Video/ Donald Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë

Donald Trump është larguar nga Shtëpia e Bardhë për herë të fundit si president.

Ai po transportohet në Marine One në Joint Base Andrews në Maryland, ku do të mbajë një ceremoni.

Foto dhe Video/ Donald Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë

Ai foli shkurtimisht me gazetarët ndërsa u largua, duke thënë se kishte arritur shumë në detyrë dhe se ai dhe gruaja e tij Melania e donin popullin Amerikan.

Foto dhe Video/ Donald Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë

Pas ceremonisë në bazën ushtarake ai do të fluturojë për në Florida në vendpushimin e tij Mar-a-Lago. Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar Trump nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e Joe Biden.

Më herët Trump ka uruar administratën e re, por pa përmenduar Joe Biden.

Foto dhe Video/ Donald Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë

Artikulli i marrë nga The Guardian, përkthyer dhe përshtatur në shqip nga Tiranapost.al.