Lajme nga Bota

Aeroplani i American Airlines i nisur për në Londër kthehet në mes të fluturimit pasi një pasagjer refuzon të vendosë maskën

Aeroplani i American Airlines i nisur për në Londër kthehet

Një aeroplan i American Airlines me destinacion Londrën u kthye në mes të fluturimit për shkak të një pasagjeri që refuzonte të vendoste maskën.

"Fluturimi 38 i American Airlines me shërbim nga Miami (MIA) në Londër (LHR) u kthye në MPB për shkak të një klienti përçarës që refuzoi të përmbushë kërkesat federale të maskave," tha American Airlines në një deklaratë.

Sipas faqes së gjurmimit të fluturimeve FlightAware, avioni u ul përsëri në Miami një orë e 48 minuta pasi u nis.

Në bord kishte 129 pasagjerë dhe 14 anëtarë të ekuipazhit. Nuk pati lëndime te pasagjerët apo anëtarët e ekuipazhit.

Ka pasur tashmë 151 raportime të pasagjerëve të padisiplinuar të regjistruar këtë vit, sipas të dhënave të Administratës Federale të Aviacionit deri më 18 janar. Prej tyre, 92 ishin incidente të lidhura me maskat.

Tiranapost.al