Lajme nga Bota

14 lëkundje tërmeti brenda 12 orëve në Greqi

14 lëkundje tërmeti brenda 12 orëve në Greqi

Mediat greke shkruajnë se brenda 12 orëve, 14 tërmete u regjistruan në Gjirin e Korinthit.

Informacioni është publikuar në faqen zyrtare që raporton tërmetet në Athinë me një devijim prej disa sekondash.

Tërmetet ishin të vogla dhe të gjithë kishin të njëjtën epiqendër.

Lëvizjet kanë shkaktuar frikë te qytetarët. Nuk raportohen probleme në ndërtesa apo në njerëz.