Lajme nga Bota

Sulm masiv në një qendër tregtare në Sidnej. Katër njerëz humbën jetën

Sulm masiv në një qendër tregtare në Sidnej. Katër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur orët e fundit në Sidnej.

Turma njerëzish kanë ikur prej një qendre tregtare në Sidnej, pas raportimeve për sulme me thikë dhe të shtëna me armë zjarri. Është raportuar se forca të shumta policore janë në vendin e ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur brenda qendrës tregtare Westfield.

Njerëzit janë këshilluar që të shmangin këtë zonë. Në afërsi janë parë ambulanca dhe makina të policisë.

Deri tani raportohet se 4 persona kanë humbur jetën.