Kronikë e zezë

Zbulohet shkaku i zjarrit në Gjirokastër ku humbi jetën 12-vjeçarja

Zbulohet shkaku i zjarrit në Gjirokastër ku humbi jetën
Foto Ilustruese

Zjarri që përfshiu nga flakët një shtëpi në Gjirokastër nga ku humbi jetën një 12-vjeçare dhe u lëndua babai i saj, është shkaktuar nga një qiri.

Ditën e djeshme për shkak të motit të keq, shtëpitë e Dropullit kishin mbetur pa energji elektrike prej orës 17:00.

Mësohet se pasi flakët u përhapën nëpër shtëpi, 12-vjeçarja është futur në tualet nga ku nuk ka mundur të dalë dot më.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Dervician.