Kronikë e zezë

Vritet një 67-vjeçar në Fier, në serën ku punonte si roje

Vritet një 67-vjeçar në Fier, në serën ku punonte si

Një 67-vjeçar i identifikuar si Petraq Gjika është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm. Trupi i 67-vjeçarit u gjet jashtë godinës së një sere në Mbrostar Ura ku punonte si roje.

Sipas kqyrjes paraprake, vdekja ka ndodhur si pasojë e goditjes me thikë.

Viktima është vëllai i kryeplakut të zonës.

Nga dyshimet e para mendohet se kjo ngjarje mund të lidhet me një plagosje, po me thikë, që Gjikës i ka ndodhur në 2018-ën, nga një person i paidentifikuar në atë kohë.

Policia është vënë në kërkim të autorit.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 06:40, në fshatin Mbrostar Ura, Fier, në afërsi të serave është gjetur pa shënja jete (dyshohet i vrarë me mjet prerës), shtetasi P. Gj., 67 vjeç, banues në Daullas, i cili ka qënë i punësuar roje te serat.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punohet për zbardhjen e kësaj ngjarje.