Kronikë e zezë

U gjet i pajetë nga familjarët në Mirditë, 71-vjeçari dyshohet se është vetëvrarë

U gjet i pajetë nga familjarët në Mirditë, 71-vjeçari

Në fshatin Rreth i Epërm,Mirditë, në banesën e tij është gjetur i pajetë M.N 71 vjeç. Dyshohet se 71-vjeçari është vetëvrarë me armën e gjahut rreth orës 4:25 të mëgjesit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Deri tani nuk dihen detaje të tjera, nëse shtetasi jetonte vetëm apo me familjarë dhe kush e gjeti të pajetë.

Një tjetër ngjarje u shënua pak para mesnatës së djeshme. Një 29 vjeçar u gjet i pajetë në një shtëpi të pabanuar dhe dyshohet se shkak është bërë mbidoza,