Kronikë e zezë

Tragjedia në Fier, gjendet i dehur autori i rrëmbimit dhe vrasjes së 8-vjeçarit

Tragjedia në Fier, gjendet i dehur autori i rrëmbimit dhe vrasjes

Mediat po raportojnë live nga Fier ngjarjen më të rëndë nga fieri të ditës dhe ndoshta më të rëndë të muajve të fundit.

Një fëmijë 8-vjecar është marrë peng dhe është vrarë, më pas është groposur nga fqinji i tij. Viktima ishte shpallur I humbur që mëngjesin e sotëm, por u gjet I pajetë, i mbuluar me baltë në oborrin e fqinjit të tij.

Autori Klodian Calamani është një person me precedent penalë brenda të njëjtës fushë, pasi në vitin 2012 kishte marrë peng një vajzë 16 vjeccare, të cilen e kishte mbajtur kundër dëshirës në shtëpinë e tij.

Mediat thonë në gjendje të dehur është arrestuar, por më i rëndë është fakti që bëhet fjalë per një njeri që e ka përsëritur krimin.

Mësohet se si fillim ishin parë kamerat e sigurisë, dhe biçikleta e viktimës ndodhej në afërsi të vendngjares. Autori është vendosur në pranga, por nuk ka dhënë asnjë deklaratë, pasi ishte në gjendje të dehur.

Tiranapost.al