Kronikë e zezë

Tragjedi në familjen shqiptare në Greqi, prindërit dhe vajza vdesin në aksident

Tragjedi në familjen shqiptare në Greqi, prindërit dhe vajza

Një aksident tragjik ka shuar 3 anëtarë të një familje shqiptare në Lamia të Greqisë.

Sipas raportimeve të mediave greke, makina e tyre tip “Toyota” është përplasur me një tanker karburanti duke shkaktuar tragjedinë.

Nga përplasja sipas mediave greke kanë ndërruar jetë në vend, burrë e grua, 46 dhe 43 vjeç si edhe vajza e tyre 22 vjeçe. Mësohet se djali i tyre 17-vjeçar është nxjerrë i gjallë nga makina.

Tiranapost.al