Kronikë e zezë

Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i sportit shqiptar në moshën 84-vjeçare

Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i sportit shqiptar në moshën Foto ilustruese

Mjeshtri i madh i sportit, Ilo Teneqexhi, është ndarë nga jeta këtë të enjte, në moshën 84-vjeçare.

Ilo Teneqexhi ka qenë përfaqësues i ekipit kombëtar të basketbollit në vitet 1957 deri në 1965.

Ai ka fituar disa kampionate kombëtare dhe disa medalje në turne ndërkombëtare.

Tiranapost.al