Kronikë e zezë

Kërkohej nga familja prej dy ditësh, gjendet i pajetë në makinë 63 vjeçari. Këto janë dyshimet e para

Kërkohej nga familja prej dy ditësh, gjendet i pajetë në

Një 63 vjeçar nga Lushnja është gjetur i pajetë në makinën e tij.

Sipas Policisë nuk ishin evidentuar shenja dhune dhe mendohet që 63 vjeçari të jetë vetëhelumuar me pesticide.

Para dy ditësh ai ishte shpallur në kërkim nga familjarët pasi ishte larguar nga banesa.

Njoftimi i Policisë

Berat

Më datë 22.12.2021, në fshatin Qamicë, Dimal, është gjetur pa shenja jete brenda në mjetin e tij, shtetasi V. N., 63 vjeç, banues në fshatin Fiershegan, Lushnjë.

Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të tjera dhe dyshohet se shtetasi V. N. ka humbur jetën si pasojë e vetëhelmimit me pesticide.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Lushnjë, për largim nga banesa, pasi familjarët kanë bërë kallëzim për largimin e tij nga banesa, më datë 21.12.2021.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.