Kronikë e zezë

I shpërtheu me tritol makina në Sauk, ndërron jetë 27-vjeçari

I shpërtheu me tritol makina në Sauk, ndërron jetë

Një makinë shpërtheu në flakë gjatë ecjes, rrugës për në Sauk. Pas plagëve të marra, ndërroi jetë në spital, drejtuesi i mjetit. Ai është Aleksandër Sadikaj 27 vjeç. Dyshimet e para janë për një vendosje eksplozivi në makinë.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe ka nisur hetimet.

Ka dyshime se ndaj 27-vjeçarit është bërë atentat, ndërsa nuk ka informacion për precedentë të mëparshëm penalë.