Kronikë e zezë

E rëndë në Divjakë, burri vret gruan me armë zjarri dhe më pas veten

E rëndë në Divjakë, burri vret gruan me armë zjarri dhe

Një 45 vjeçare, Fëllënxë Rrasa, nga Divjaka është vrarë nga bashkëshorti i saj ditën e sotme me armën e gjahut. Pasi vrau gruan autori i identifikuar si Hekuran Rrasa, 58-vjeç, e ka kthyer armën nga vetja duke u vetvrarë.

Krimi i rëndë ka ndodhur në banesën, pas një sherri në familje, njofton policia.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të motivit të ngjarjes së rëndë.

Tiranapost.al