Kombinohu me Emin

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në Paris

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në
Nga Emi Seiti/ Në një vit e gjysmë Schiaparelli po bën shumë zhurmë dhe të gjithë po flasin vetëm për të. Daniel Roseberry ka patur gjithmonë pretendime të larta dhe njëri nga pretendimet ka qenë të ishte stilist i tapetit të kuq.

Mesa duket ia arriti qëllimeve të tij dhe ai tashmë stilon dhe vesh shtresën më të lartë të shoqërisë. Një prej krijimeve të tij, ia pamë Elvana Gjatës, madje përpara se ai ta krijonte.

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

Stili i Roseberry përputhet absolutisht me elegancën dhe finesën e Schiaparelli-t. Qëllimi i tij ishte të balanconte ekuilibrin midis stilit ekstravagant me stilin e përditshëm. Më përpara stilin e tij e thërrisnin “psycho chic” ndërsa tani stili i tij është veshur nga cdo celebrity i mundshëm.

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

Pandemia ka ndryshuar botën thotë Roseberry; të gjitha markat kanë filluar të ulin cmimet, të prodhojnë më shumë pizhame, por jo Roseberry.

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

Chiara Ferragni u shfaq në një look “total white” në sfilatën e modës Schiaparelli Haute Couture. Mendoj se Chiara tashmë do të jetë një ndër emrat e preferuar të shtëpisë së modës Schiaparelli.

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

Ashtu si në veshjet e mëparshme të firmës Schiaparelli, Chiara zgjedh veshjet dhe aksesorët e frymëzuar nga trupi dhe morfologjia e tij, të cilat rrisin dhe theksojnë fizikun femëror domethenë bëhet fjalë për trendin më të ri.

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

Veshja protagoniste ishte një pallto e gjerë ngjyrë e bardhë kashmiri, me një siluetë delikate, me një dekolte V.

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

Ky trend mesa shoh nuk është përhapur këtë vit. Elvana Gjata me këtë trend është veshur natën e Vitit të Ri dhe duket më së miri.

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

A i parapriu Elvana pa e ditur këtij trendi në javën e Modës në Paris?! Sigurisht që kanë dallime, por tendenca vihet re.

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

Nuk do habitesha nëse këtë pranverë dhe verë ky trend të bëhet në masë! A do të guxonit me këtë trend?!

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në

Si i parapriu Elvana Gjata trendit të Javës së Modës në