Kombinohu me Emin

Në eventin për mbretëreshën, Elia dhe Yllka nuk ishin më pak princesha

Në eventin për mbretëreshën, Elia dhe Yllka nuk ishin

Nga Emi Seiti/ Më 1 shkurt në qytetin e Tiranës, në bulevardin Zogu i I u bë Inaugurimi i Shtatores së Mbretëreshës Geraldinë. Po ajo çfarë merr vëmendjen time gjithmonë në këto raste janë veshjet e protagonistëve. Për mua, në këtë rast, ato ishin princesha Elia Zaharia Zogu dhe nëna e saj, aktorja Yllka Mujo.

Në eventin për mbretëreshën, Elia dhe Yllka nuk ishin

Në eventin për mbretëreshën, Elia dhe Yllka nuk ishin

Në këtë event princeshë Elia vendosi të vishte një pallto pak a shumë si palltoja që Kate Middleton nga Alexander McQueen me një nuancë, pastel ngjyrë jeshile (sage). Ka zgjedhur një palë vathë perla të cilat janë trashëgimi familjare e që i rrinë perfekt.

Në eventin për mbretëreshën, Elia dhe Yllka nuk ishin

Në eventin për mbretëreshën, Elia dhe Yllka nuk ishin

Ndërsa Yllka zgjodhi një pallto të sofistikuar në një ngjyrë tepër të veçantë, përzierje e grisë dhe kafesë. Ka vendosur të qëndrojë e thjeshtë përsa i përket bizhuterive. I vetmi aksesor është një kapele republike e Alverio-s me të cilën duket e bukur dhe plot sharm.

Në eventin për mbretëreshën, Elia dhe Yllka nuk ishin

Në eventin për mbretëreshën, Elia dhe Yllka nuk ishin

Në eventin për mbretëreshën, Elia dhe Yllka nuk ishin

Të dyja palltot janë nga T&N Couture.