Showbiz

Kejvina reagon për herë të parë pas lajmeve të lidhjes me Redjan Rrajën

Kejvina reagon për herë të parë pas lajmeve të lidhjes

Kejvina Kthella nuk ka thënë asnjë fjalë për përfshirjen e saj në ngjarjen e 1 nëntorit apo marrëdhënien me Redjan Rrajën, por ka hedhur vetëm akuza ndaj mediave. Në një postim në Insta Story të publikuar sot, dy ditë pasi u raportua se velina ishte marrë 10 orë në pyetje, ajo shkruan:

"Gazeflliqësira do përgjigjeni shumë shpejt për këto artikuj që keni përdorur në emrin tim. Por abuzoni si kafshët".

Deri më tani mësohet se Kejvinës i është sekuestruar celulari, për të mësuar lëvizjet që mund të ketë kryer 34-vjeçari Rraja ditët para atentatit ndaj prokurorit Ndoja, në momentin e ngjarjes dhe pas tij.

“Burime të sigurta nga grupi hetimor bëjnë me dije se Kejvina kishte një raport dashurie me Redjan Rrajën. Ky i fundit ishte i martuar me fëmijë dhe disa ditë në javë qëndronte me familjen e tij në Krujë dhe ditët e tjera të javës bashkëjetonte me modelen bukuroshe”, shkruan “shqiptarja.com”, ndërsa emri i saj u bë publik nga vetë i arrestuarti.

Redjan Rraja e përdori si alibi për ditën kur ndodhi ngjarja, pasi pretendon se në ato momente ndodhej me Kejvinën./ Tiranapost.al

Atentati i prokurorit Ndoja/ Kejvina Kthella u pyet për 10 orë për Redjan Rrajën

http://www.tiranapost.al/kejvina-perdorte-makinen-e-redjan-rrajes-te-arrestuarit-per-atentatin-e-prokurorit/