Showbiz

Kate nuk i kushton rëndësi fustaneve, ja çfarë zgjedh me kujdes

Kate nuk i kushton rëndësi fustaneve, ja çfarë zgjedh me

Fustani me kuadrate bardhezi që Kate veshi gjatë vizitës së saj në Qendrat Khidmat është Zara. Sipas Huffington Post çmimi i tij fillestar ishte 90 paund, pra diku tek 105 euro, kurse sot shitet me ulje për 30 euro.

La Duchessa veste Zara: Kate con un abito da 30 euro alla prima uscita dopo la

Kate i ka kushtuar më shumë rëndësi palltos jeshile të Alexander McQueen. Edhe aksesorët e saj janë gjithashtu me vlerë të çmuar, një pjesë trashëgimi nga familja mbretërore, kurse fustani është minimalist, si një pjesë e madhe e gardërobës së saj.

*Ky post u përshtat nga Huffington Post dhe është realizuar nga Fabjola Hije.