Evente

Çfarë nuk u pa dje nga festa e fitores italiane në sheshin ‘Skënderbej’

Çfarë nuk u pa dje nga festa e fitores italiane në sheshin

Tirana Fan Zone që prej nisjes së Europianit është kthyer në një stadium. Finalja e “Euro 2020” mes Anglisë dhe Italisë krijoi mbrëmjen e djeshme një atmosferë të zjarrtë edhe në Tiranë.

Çfarë nuk u pa dje nga festa e fitores italiane në sheshin

Çfarë nuk u pa dje nga festa e fitores italiane në sheshin

Çfarë nuk u pa dje nga festa e fitores italiane në sheshin

Çfarë nuk u pa dje nga festa e fitores italiane në sheshin

Çfarë nuk u pa dje nga festa e fitores italiane në sheshin

Çfarë nuk u pa dje nga festa e fitores italiane në sheshin

Qindra tifozë të dy ekipeve kishin dalë në shesh, me flamuj anglezë dhe italianë, për të mbështetur ekipet e zemrës. Por dje nuk munguan as personazhet e njohur, edhe të politikës. Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte bashkë me ambasadoren amerikane Yuri Kim dhe deputeten Blerina Gjylameti në një tavolinë teksa kanë postuar edhe një selfie së bashku. I pranishëm ishte dhe ambasadori italian në vendin tonë që festoi nga Tirana titullin kampion Europe.