Horoskop

Horoskopi për datën 17 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 janar nga Russell Grant

Dashi

Ambiciet egoiste po ndërhyjnë si pykë midis jush dhe të dashurit tuaj. Në vend që të këmbëngulni për të ndjekur një qëllim në karrierë, diskutojini mundësitë me partnerin. Pyeteni se çfarë do të donte ai të bënte. Do të arrini një kompromis. Ndaloni së i kërkuari ndihmë një miku ose partneri. Edhe pse ata kanë qenë të sjellshëm për t'ju ndihmuar në të kaluarën, është koha për të rimarrë përgjegjësitë tuaja. Tregoni mirënjohjen tuaj për bujarinë e tyre dhe ndihmojini ju tani.

Demi

Të impononi besimet tuaja ndaj të tjerëve do t`ju shkaktojë pakënaqësi të madhe. Askush nuk do të kritikohet për vlerat e tij. Dikush që është i impresionuar nga pikëpamja juaj mund të kthehet në mbështetësin më të madh. Dikush që pret përsosmërinë duhet të kundërshtohet fuqishëm. Ju thjesht nuk po paguheni sa duhet për të prodhuar llojin e punës që kërkon ky njeri.

Binjakët

Problemet me të ardhurat e një personi të dashur do të kërkojnë vëmendjen tuaj. Pasi të keni kaluar  disa orë duke e ndihmuar, merruni me veten. Pavarësisht nëse e kupton apo jo, një i afërm është mërzitur nga ju. Në vend që të insistoni që gjithçka të bëhet në mënyrën tuaj, jini të hapur për kompromis.

Gaforrja

Përpjekja për të dominuar tek një partner qoftë ai biznesi ose romantik do të jetë katastrofike. Gjysma juaj tjetër do të ligështohet nga sjellja juaj. Mund të jetë e pamundur të rikthehet besimi që dikur ju mbajti së bashku. Tregoni respekt për kufijtë. Rezistojini tundimit për të bërë vetë gjithçka. Edhe pse dëshironi ta bëni jetën e dikujt më të lehtë, kjo nuk do të ndodhë nëse ata nuk mësojnë t`i përballojnë gjërat vetë. Herën tjetër kur hasin një problem, lëre ta zgjidhin vetë.

Luani

Ju jeni të vendosur të kapërceni një problem shëndetësor. Sa më shumë që të krijoni rehati, gjallëri dhe lehtësi, aq më mirë do të ndiheni. Nëse s`ndiheni mirë, shikoni sa më shumë filma komikë. E qeshura është një shpërqendrim i mrekullueshëm nga sikletet. Nëse keni përjetuar një problem të vazhdueshëm, provoni një qasje tjetër. Derisa të bëni një ndryshim, ju jeni i destinuar të provoni të njëjtin rezultat.

Virgjëresha

Vendosja e theksit në anën fizike mund ta largojë partnerin tuaj. Tregoni kujdes dhe shqetësim për ndjenjat e tij. Dilni për një vakt jashtë dhe pyeteni për shpresat dhe planet. Tensioni mes jush do të lehtësohet. Ju e dëshironi shumë sigurinë financiare, por mendimi i një përgjegjësie më të madhe ju mbush me frikë. Përkundër asaj që besoni, jeni i aftë të lulëzoni në një rol të rëndësishëm.

Peshorja

Një luftë për pushtet midis të afërmve po ju kthen energjinë. Është koha që të ngriheni në këmbë. Lejimi i një ngacmuesi të kontrollojë dikë më të ri është i gabuar. Njerëzit e respektojnë mendimin tuaj. Ata do të tërhiqen. Edhe pse normalisht jeni tolerant, jeni të prirur të shpërtheni herë pas here. Bëni diçka të mirë për veten tuaj. Blini një veshje, parfum apo libër të ri. Jeni vonë për një trajtim.

Akrepi

Një dëshirë për pavarësi mund t'ju shtyjë të bëni një festë me veten. Kjo nuk do të thotë që ju do të ndaheni nga i dashuri. Përkundrazi, ky aktivitet i vetmuar do të forcojë marrëdhënien tuaj. Një lajm në lidhje me komunitetin tuaj është i ekzagjeruar. Mos u frikësoni. Pasi të prisni disa ditë, do të merrni informacion të saktë në lidhje me një çështje mjedisi.

Shigjetari

Ndaloni së e vëni kaq shumë theksin tek paratë. Të pasurit e lirisë financiare është diçka e mrekullueshme, por nuk do të zgjidhë të gjitha problemet tuaja. Shumë njerëz të pasur janë të mjerë. Mënyra më e shpejtë për të përmirësuar rrethanat tuaja është të shpenzoni më shumë kohë tek njerëzit dhe aktivitetet që doni. Mendoni sa e vetmuar do të ishte jeta nëse askush nuk do donte t`ia dinte për ju.

Bricjapi

Njerëzit frikësohen nga personaliteti juaj i fuqishëm. Nëse jeni duke kërkuar për dashurinë, do të duhet të bëni lëvizjen e parë. Mos kini turp. Mënyra më e mirë për të përparuar është të punoni shumë, të kini respekt dhe të ndiqni rregullat.

Ujori

Armiqtë e fshehtë po shkaktojnë probleme për ju. Nëse hasni probleme nga punëdhënësi juaj, mund të jetë për shkak se një koleg xheloz po përhap thashetheme për ju. Mënyra më e mirë për të luftuar këto histori është të vazhdoni të punoni shumë pa shkelur rregullat. Mësoni sa më shumë që të keni mundësi nga një mësues i aftë. Falë durimit dhe këmbënguljes së tij, do të bëheni një autoritet i respektuar.

Peshqit

Huazimi i parave për miqtë do të çojë në vështirësi financiare. Herën tjetër që një i afërm kërkon borxh, mos pranoni. Jini të sjellshëm, por të vendosur në refuzimin tuaj. Në të kaluarën, njerëzit kanë përfituar nga zemra juaj e butë. Xhelozia mund të mbështesë kokën e shëmtuar në një marrëdhënie romantike. Nëse partneri juaj shpreh interes për një hobi ose miqësi të re, jepini bekimin tuaj të plotë. Ngjitja shumë fort me të dashurin tuaj do të shkaktojë zemërim dhe pakënaqësi.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.