HOROSKOP

Venusi retrogradë në Shigjetar: Si do të ndikojë ky tranzicion tek shenjat e zodiakut

Venusi retrogradë në Shigjetar: Si do të ndikojë ky
Ata që besojnë në astrologji e dinë se sa të rëndësishme janë lëvizjet planetare dhe si ndikojnë ato te 12 shenjat e zodiakut. Një ngjarje kaq e rëndësishme astrologjike po ndodh tani sepse Venusi, planeti i dashurisë, romancës, marrëdhënies, financave dhe faktorëve të tjerë të ndjenjës së mirë, do të jetë në retrogradë në Shigjetar, shenjë e spiritualitetit, zgjerimit, zmadhimit dhe studimeve të larta. Ajo do të qëndrojë në këtë shenjë deri më 29 janar. Ja çfarë i pret 12 shenjat e zodiakut.

Dashi

Personat e kësaj shenje të zodiakut do të ndihen të sigurt gjatë kësaj faze pasi tranzicioni mund të sjellë rezultate të dobishme dhe të favorshme. Në planin profesional, mund të bëheni më kreativë dhe do të bëni çdo përpjekje për sukses. Por ju mund të mos jeni në gjendje ta bëni pa ndihmën e miqve, mentorëve dhe prindërve tuaj.

Demi

Dem, lëvizja e Venusit drejt Shigjetarit mund të sjellë mundësi të reja, të cilat duhet t'i shfrytëzoni në kohën e duhur. Një punë e re, mundësi biznesi ose projekt me kohë të pjesshme mund të jenë të dobishme për ju. Gjatë kësaj faze, ju do të përpiqeni të përmirësoni aftësitë tuaja dhe të përmirësoni njohuritë tuaja. Në planin personal, mund të keni ndonjë konflikt me partnerin. Mundohuni të mos e humbni qetësinë dhe të mos hyni në asnjë lloj debati.

Binjakët

Për Binjakët, ky tranzicion do t'ju kërkojë të bëni përpjekje shtesë për të ruajtur vullnetin e mirë. Kërkohet një përpjekje e sinqertë dhe duke i dhënë kohë shtesë detyrës suaj për të pasur sukses në qëllimet tuaja. Në shtëpi, mund të ndiheni të pambështetur dhe të mënjanuar. Por mos u dëshpëroni, përpiquni t'i komunikoni qartë mendimet tuaja të dashurve tuaj. Hyrja në çdo lloj debati mund ta përkeqësojë çështjen.

Gaforrja

Gjatë kësaj faze tranzicioni, Gaforrja mund të vuajë nga disa gjendje shëndetësore ose mund të përballet me disa pengesa. Ky tranzit mund të mos sjellë një rezultat të favorshëm, por mos u shqetësoni pasi edhe kjo do të kalojë. Periudha do të sjellë disa mundësi të reja në planin e punës. Kujdesuni më shumë për shëndetin tuaj dhe mos e merrni lehtë asnjë simptomë.

Luani

Për Luanët, ky tranzit do të sjellë rezultate të favorshme. Talenti dhe aftësia juaj mund t'ju ndihmojnë të merrni një projekt të ri dhe interesant, të cilin do ta përfundoni lehtësisht. Ky tranzicion do t'ju bëjë gjithashtu të analizoni dhe të vendosni saktësisht se çfarë dëshironi nga jeta juaj e dashurisë. Standardi juaj i jetesës do të rritet dhe do të fitoni të ardhura të mira nga investimet tuaja.

Virgjëresha

Venusi retrogradë do të rrisë moralin në jetën personale dhe profesionale për Virgjëreshat. Ata që i përkasin këtyre shenjave të zodiakut do të kenë mbështetjen e kolegëve. Ata do të vlerësohen për kontributin dhe përpjekjet e tyre. Por Virgjëreshat duhet të kenë kujdes edhe për zemërimin dhe kokëfortësinë e tyre. Pasi mund të tendosin marrëdhëniet e tyre me të tjerët.

Peshorja

Peshoret mund të përjetojnë disa pengesa në jetën e tyre personale dhe profesionale gjatë qëndrimit të Venusit në Shigjetar. Në frontin e punës, ata mund të duhet të bëjnë përpjekje shtesë për të përmbushur objektivin. Ata që i përkasin kësaj shenje të zodiakut këshillohen të punojnë në aftësitë tuaja komunikuese dhe të rrisin rrjetëzimin.

Akrepi

Për shenjën e ujit, Akrepi këtë herë do të ishte mundësi e shkëlqyer për të nisur një sipërmarrje të re. Ju do të jeni mjaft serioz për këtë lëvizje dhe mund të duhet kohë për të marrë ndonjë vendim. Aftësia juaj për të bindur të tjerët do të jetë e dobishme për ju. Mundohuni të kaloni pak kohë cilësore me bashkëshortin tuaj dhe kujdesuni për shëndetin e tyre.

Shigjetari

Ky tranzit do të sjellë vetëm fat dhe sukses për të gjithë Shigjetarët. Priten ndryshime në jetën tuaj personale, të cilat do të kërkonin një diskutim serioz me familjarët. Ju gjithashtu mund të vendosni për të shitur një pronë ose për të blerë një të tillë. Investimet e vjetra mund të japin fitime të papritura dhe të larta. Të gjitha ngjarjet pozitive do të ndihmojnë për të rritur moralin dhe besimin tuaj.

Bricjapi

Do të jetë një periudhë e mirë për njerëzit e kësaj shenje të zodiakut për të zgjidhur mosmarrëveshjet ose për të varrosur çelat në një front profesional. Kjo periudhë mund t'ju ndihmojë të ngriheni në frontin tuaj të karrierës dhe gjithashtu të ofrojë mundësi të shumta për të fituar të ardhura shtesë. Në planin financiar tregohuni të kujdesshëm kur shpenzoni para.

Ujori

Faktori i fatit të Ujorit do të jetë shumë i gjallë gjatë kësaj periudhe dhe ata mund të kenë sukses nga projekti në fjalë. Një mundësi e mirë në punë do t'i ndihmojë ata të rriten në karrierën e tyre. Ata duhet të përpiqen të jenë më të zëshëm dhe të përcjellin idetë e tyre. Për shëndetin, këshillohet që të ushtroheni rregullisht dhe të hani ushqime të shëndetshme.

Peshqit

Për Peshqit, ky kalim mund të sjellë rezultate të përziera. Ata duhet të bëjnë zgjedhje të mençura në aspektin profesional dhe personal. Në vendet e punës, Peshqit mund të jenë të ngarkuar, gjë që mund t'i bëjë ata të ndihen të stresuar. Në jetën personale, ata mund të kenë disa debate me të dashurit e tyre. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të praktikoni meditim.

Tiranapost.al.