HOROSKOP

Përpara jush optimistët dhe pesimistët e horoskopit

Përpara jush optimistët dhe pesimistët e horoskopit

Gotën gjysmëplot apo gotën gjysmëbosh? Duket se mënyra sesi e shikon çdo njeri varet jo vetëm nga mënyra si je rritur, por edhe si ke lindur. Shenja e zodikuat thonë se ndikon në të qenin optimist ose pesimist. Si e cilëson veten ti? Ja ç`thotë horoskopi.

Shenjat më optimiste dhe më pesimiste të Zodiakut

Dashi: një luftëtar optimist

Shenja e Dashit është ndër shenjat më luftarake në të gjithë Zodiakun. Një shenjë që nuk dorëzohet kurrë.

Demi: optimist, por me rezerva

Edhe ata që kanë lindur nën shenjën e Demit mund të përfshihen ndër shenjat optimiste. Ndryshe nga të tjerët, ata preferojnë të mbajnë një qëndrim realist dhe të matur.

Binjakët: optimist, por jo shumë

Binjakët janë personalitet kompleks, të aftë për të ndryshuar gjendjen shpirtërore dhe qëndrimet sa hap e mbyll sytë. Ata janë gjithmonë në kërkim të një zgjidhjeje për një problem, megjithëse gjithashtu u pëlqen ta shfaqin veten si viktimë.

Gaforrja: pesimist në romanticitet

Nga një shenjë e tillë melodramatike, empatike dhe e ndjeshme si ajo e Gaforres nuk mund të jetë gjë tjetër veçse pesimist. Janë midis shenjave mesatarisht pesimiste në këtë klasifikim. Një shenjë romantike është e prirur për mall dhe pesimizëm!

Luani: optimist me krenari

Mjerë ti nëse i thua një Luani se gjërat nuk do marrin një kthesë të mirë! Nga kjo shenjë krenare dhe luftarake mund të pritet vetëm një qëndrim si ai i dikujt që nuk e pranon humbjen!

Virgjëresha: pesimiste racionale

Virgjëresha ka një aftësi për analizë dhe gjykim që, pothuajse natyrshëm, i vendos ata në mesin e shenjave pesimiste. Jo sepse nuk dimë të shohim dhe parashikojmë zgjidhje për problemet, por për shkak të të qenit realist, vëzhgojnë me fakte.

Peshorja: optimiste, me rezerva

Të lindurit nën shenjën e Peshores, megjithë rrahjet pavendosmërinë e zakonshme, kanë rezerva, ndaj janë në mesin e optimistëve.

Akrepi: rrezikshëm pesimist

Një shenjë shumë e kujdesshme dhe shumë vdekjeprurëse nëse zbulon se dikush po përpiqet ta mashtrojë atë. Kjo është arsyeja pse është mes pesimistëve të Zodiakut. Ata janë gjithnjë në lëvizje dhe atje, të gatshëm të marrin hak për lëvizjen e gabuar.

Shigjetari: optimist pa asnjë dyshim

Shenja e Shigjetarit mund të jetë vetëm midis optimistëve. Qoftë vetëm për shkak të aftësisë së tij për t`ia dalë në situata problematike dhe potencialisht të dëmshme. Kur ajri bëhet i rëndë, Shigjetari është tashmë larg!

Bricjapi: optimist me masë, gati pesimist

Të lindurit nën këtë shenjë përpiqen të pozicionohen në renditjen e shenjave optimiste dhe pesimiste të Zodiakut. Njerëzit Bricjap janë kokëfortë, prandaj vështirë se do të tremben nga e papritura. Por ata janë gjithashtu realistë dhe kështu ata mund të heqin dorë nga një iniciativë nëse shohin gracka të mundshme.

Ujori: pesimist idealist

Të kuptuarit e shenjës së Ujorit në thellësi nuk është një detyrë e lehtë. Idealizmi i këtyre njerëzve është unik dhe me të vërtetë shumë i bukur. Sidoqoftë, shpesh ndodh që lartësitë e aspiratave të tyre të përplasen me realitetin, shumë më të ulëta kur nuk janë të parëndësishme. Kjo është arsyeja pse ata janë ndër pesimistët, pavarësisht vizioneve të tyre të mëdha.

Peshqit: thjesht optimist

Mund të jetë vetëm kështu. Peshqit tanë imagjinativë janë optimistë të pashërueshëm, pa asnjë dyshim.