HOROSKOP

Nga ndarjet, tek bashkimet. Leximi i letrave Tarot për muajin mars

Nga ndarjet, tek bashkimet. Leximi i letrave Tarot për muajin mars

Dashi

Bëhuni gati të shihni diçka (ose dikë) toksik të zhduket nga jeta juaj në muajin mars. Diçka që është bërë e vështirë dhe e lodhshme duhet të çlirohet nga jeta juaj, dhe ju jeni gati t'i ndërprisni ato lidhje. Një udhëtim ose vendlindje mund të jetë pjesë e kësaj. Kalorësi i Monedhave zbulon se kjo ka të bëjë me ruajtjen e interesave tuaja më të mira. Po dyshoni se ndoshta jo të gjithë kanë qëllime të mira ndaj jush. Kjo eshte jeta. Përpara Dash, sepse meriton më të mirën.

Demi

Nga njëra anë, ju jeni një romantik dhe i dhënë pas dashurisë, pasionit, dhe gjërave të ndaluara. Nga ana tjetër dëshironi siguri, stabilitet, doni një marrëdhënie solide, për t'u mbështetur përgjithmonë. Ndoshta mund t’i keni të dyja, por ndoshta jo. Ka ardhur koha të bëni llogaritë tuaja dhe të veproni në bazë të rrethanave. Mbretëresha e ëands ngutet t'ju kërkojë që të jeni të drejtpërdrejtë, për të njohur veten dhe nevojat tuaja, dhe për të lidhur veprimet tuaja me këtë. Ju nuk mund të luani me dy anët e medaljes. Vlerësoni realitetin dhe veproni në përputhje me rrethanat për t'iu afruar më shumë jetës dashurore që dëshironi. Vetëm ju mund t'i merrni këto vendime.

Binjakët

Nga të gjitha shenjat e zodiakut, ju jeni lehtësisht të mërzitshëm. Mund të humbni fokusin tuaj në një nano-sekondë nëse nuk nxisni ato që keni përpara. Jeta është një rutinë, ndaj qëndro aty. Një lëvizje e herëpashershme është e nevojshme, por pasi i ke mbyllur gjithë punët e të përditshmes tënde. Mos e harro këtë, përgjatë gjithë marsit.

Gaforrja

Një llampë e ndezur në trurin tuaj, do të ndriçojë gjithçka dhe do i gjeni të gjitha mënyrat se si mund të dilni nga kjo situatë, kështu që mund të bëni një përparim. Perandori dhe Hermiti janë agjentë të fuqishëm të iluminimit dhe përqendrimit. Ne të gjithë projektojmë frikën tonë të brendshme, duke dhënë justifikime, duke vendosur barriera, duke vepruar sikur është e pamundur të ndryshosh ... kur ndoshta, thellë brenda vetes, ne e dimë që i bëjmë shumë dëm vetes. Ju keni mbaruar me të gjitha ato. Jeni në tjetër fazë, më të guximshëm se kurrë më parë.

Luani

Sipas letrave ju jeni gati për një fillim të ri. Monedhat dhe shkopinjtë lënë të kuptohet se kjo ka të bëjë me botën tuaj materiale: punën, paratë, pronën ose pasuritë, shëndetin. Ju do të filloni një rutinë, rol ose aktivitet të ri që ka përfitime të mëdha, është frymëzues dhe do të përmirësojë perspektivat dhe shpërblimet tuaja në mënyrë të qëndrueshme me kalimin e kohës. Ky është një evolucion, diçka në të cilën ju investoni dhe merrni përfitimet. Kjo është diçka që ju e keni menduar si duhet, dhe gjithashtu që mund t'ju duhet fillimisht të shtyni veten. Universi po të mbështet. Asgjë nuk mund të të ndalojë.

Virgjëresha

Disa vendime të mëdha janë ngritur si ortek dëbore që kërcënojnë t`ju zënë poshtë, nëse nuk bëni zgjedhjet e duhura. Ju ndoshta keni kërkuar një mundësi ‘perfekte’ që thjesht nuk ekziston. Jeta vazhdon të sjellë gjithnjë e më shumë zgjedhje dhe ju keni filluar të mbingarkoheni. Në rregull, ulu, merr frymë. Jepini përparësi gjërave të rëndësishme / urgjente dhe mbyllini ato sot. Nuk ka rëndësi nëse rezultatet tuaja nuk janë perfekte, është e rëndësishme që gjërat të lëvizin. Pak është më mirë se asgjë.

Peshorja

Një pushim është rrugës. Prandaj sigurohuni që të jeni vigjilent dhe të gatshëm për të vepruar sipas mundësive të reja, dhe ndonjëherë kalimtare. Rrota e Fatit tregon se një ndryshim në fatin tuaj po vjen dhe gjithçka do të dalë mirë në fund të fundit, por mund të ketë një ngërç të çuditshëm në fillim, prandaj mos u frikësoni nëse gjërat shkojnë keq ose jo si shpresonit fillimisht. Tre shkopinjtë tregojnë se mundësi të shpejta dhe pozitive po vërtiten rreth jush këtë muaj, dhe ju vetëm duhet të jeni gati të thoni “Po”.

Akrepi

Fokusimit jepini përparësi. Gur gur bëhet mur. Katër shpatat dhe shkopinjtë kombinohen për t'ju thënë se nëse përqendroheni në ambiciet tuaja të mëdha, pjesa tjetër thjesht do të shkojë vetë në vendin e duhur. Ju nuk mund të bëni gjithçka, dhe të jeni gjithçka, dhe të keni gjithçka. Ju nuk mund të jeni gjithçka që dëshironi, por mund të jeni gjithçka që jeni. Ky muaj është fuqizues dhe ndërtues i rezistencës për ju.

Shigjetari

Shumë njerëz thjesht nuk e kuptojnë se çfarë filozofi dhe mendimtari i thellë jeni në të vërtetë. Mbretëresha e Shpatave ju tregon se merrni drejtimin në mendimin e diçkaje dhe analizimin e ngjarjeve, në një mënyrë tjetër, tërësisht sipas këndvështrimit dhe gjykimit tuaj. Drejtësia dhe gjykimi lë të kuptohet se kjo është një ngjarje e kaluar që shkaktoi telashe, ndoshta në familje ose në punë ose brenda jetës tuaj të dashurisë. Asnjëherë nuk është shëruar ose zgjidhur siç duhet. Mendimi pas është një mjet i fuqishëm dhe ju po e përdorni atë për të kuptuar se çfarë ka ndodhur. Ajo që ju thoni do të ndryshojë mënyrën e shikimit të kësaj ngjarjeje dhe atë që do të ndodhë më pas.

Bricjapi

Ju vërtet po mendoni nëse duhet të bëni rrugën tuaj dhe të largoheni nga pjesa tjetër. Çfarë po ju ndalon? Nga të gjitha shenjat e yjeve, ju jeni të fortë dhe elastik dhe mjaft mendjemprehtë për të qëndruar vetëm, dhe të lulëzoni. Ju nuk jeni plotësisht në një mendje me tufën. Keni qenë besnikë për një kohë të gjatë, por vlerat dhe ambiciet tuaja në të ardhmen nuk bashkohen me të atyre.. Por a është e mjaftueshme për të justifikuar një ndarje? Mbreti i Monedhave thotë… po. Ju mund ta bëni atë. Fillo të bësh planet e tua, është koha t'i tregosh botës se kush je.

Ujori

Ju njiheni për të qenit pohues, i pavarur dhe inovativ. Keni investuar shumë, keni bërë shumë përpjekje. Shpërblimet nuk janë shtuar ashtu siç shpresonit dhe është koha të pushoni dhe të provoni diçka ndryshe. Mos i hidhni të gjitha aftësitë dhe punën tuaj të vështirë në kosh, sepse mund t'i përshtatni ato për diçka të re - diçka më të madhe dhe më të mirë. Koha për të vepruar.

Peshqit

Jeni gati të përjetoni një ringjallje të mirëpritur dhe të vonuar të jetës suaj të dashurisë - një lloj Valentini i vonuar. Më mirë vonë se kurrë, apo jo? Katër monedhat tregon se si gjërat kanë ngecur pak në këtë fushë të jetës tuaj, dhe ju jeni ndjerë i bllokuar. Mos kini frikë. Kimia do të jetë e menjëhershme dhe mbizotëruese. Nëse jeni i lidhur, atëherë prisni një rindezje të madhe të flakëve si dikur kur u takuat për herë të parë. Gjashtë shkopinjtë tregojnë se ju e meritoni këtë jetë të lumtur dashurie dhe është ajo që Universi dëshiron për ju.