HOROSKOP

Horoskopi për muajin Mars 2024

Horoskopi për muajin Mars 2024

Dashi

Me fillimin e muajit, shfrytëzojeni këtë një mundësi për t'u çlodhur dhe relaksuar. Ditëlindja juaj do të sjellë një ritëm më të shpejtë, ndaj shijoni qetësinë për aq sa do të zgjasë. Edhe nëse jeni duke ndjekur plane madhështore, nuk keni nevojë t'i ndalni ato plotësisht. Në vend të kësaj, jini të vetëdijshëm për listën tuaj të detyrave dhe çfarë mund të arrini realisht. Hëna e re e këtij muaji më 10 mars nxjerr në pah aspektin e përtëritjes. Konsideroni një largim të shpejtë ose planifikimin e një orari për masazh. Një ndryshim i ambientit mund t`ju freskojë mendërisht dhe gjithashtu të sjellë ide të reja. Mos u shqetësoni aq shumë sa ta anashkaloni këtë moment! Hëna e plotë e këtij muaji më 25 mars është një eklips, duke ndriçuar fushën tuaj të marrëdhënieve. Është një kohë e përkryer për të përcaktuar qëllimet tuaja të marrëdhënies dhe për të fituar qartësi në përmirësimin e lidhjeve tuaja. Mos hezitoni të keni një bisedë të hapur dhe të sinqertë.

Demi

Këtë muaj është e rëndësishme të rrethoheni me njerëz që mund t'ju ndihmojnë të realizoni aspiratat tuaja në të ardhmen. Merrni pjesë në aktivitete të ndryshme. Nëse dilni nga zona juaj e rehatisë dhe bëni më të mirën përpara, do ta gjeni veten në vendin e duhur, në kohën e duhur, gjatë gjithë marsit. Hëna e re më 10 mars nxjerr në pah shpresat dhe ëndrrat tuaja. Pavarësisht nëse po rivlerësoni qëllimet tuaja, ose po kërkoni lidhje të reja për t'ju ndihmuar t'i arrini ato, kjo është një kohë e përshtatshme për të fituar qartësi në atë që dëshironi vërtet. Hëna e plotë e 25 marsit, e cila është një eklips, do të vendosë në fokus shëndetin dhe rutinën tuaj. Reflektoni se si keni balancuar punën dhe argëtimin gjatë gjashtë muajve të fundit dhe bëni çdo ndryshim të nevojshëm. Është koha ideale për të hartuar një mënyrë jetese të qëndrueshme që përfshin të gjitha gjërat që doni!

Binjakët

Ky muaj paraqet mundësi të reja për ju, Binjakë. Nëse keni punuar shumë për të përfunduar një projekt, njoftojeni botën për përfshirjen tuaj dhe festoni atë që keni mundur të arrini. Nëse po planifikoni të filloni një sipërmarrje të re, jini të qartë në drejtimin që dëshironi të merrni. Ky muaj inkurajon veprimin dhe eksperimentimin, duke ju përgatitur për një rol më të prapaskenës muajin e ardhshëm. Hëna e re më 10 mars nxjerr në pah fushën tuaj të karrierës dhe arritjeve. Bëni diçka për të nënkuptuar një fillim të ri, në këtë fushë të jetës suaj. Je i destinuar të shkëlqesh, ndaj mos e zbeh dritën! Hëna e plotë e këtij muaji, 25 Marsi, është një eklips dhe do të vërë në qendër të vëmendjes zonën tuaj të vetë-shprehjes dhe krijimtarisë. Provoni të angazhoheni në dëgjimin e një podcasti ose leximin e një libri, diçka që zakonisht e shmangni.

Gaforrja

Përgatituni për një muaj të ngarkuar, Gaforre. Ka të ngjarë të keni shumë mbi supe dhe një mori idesh. Pavarësisht nëse po përvetësoni aftësi të reja ose po përpiqeni të maksimizoni aftësitë tuaja, do të ndjeni lodhje. Nëse ndiheni të motivuar dhe ngarkesa juaj e punës është e menaxhueshme, shijoni këtë fazë produktive për aq kohë sa të mundeni. Nëse ndiheni të mbingarkuar ose të stresuar në çdo moment, kërkoni qetësinë duke bërë një dush ose shëtisni buzë detit. Kalimi i kohës rreth ujit duhet t'ju sjellë paqe. Hëna e re më 10 mars nxjerr në pah aspektin tuaj të aventurës dhe zgjerimit. Kjo është një kohë e mirë për të kërkuar frymëzim të ri. Merrni parasysh të bëni një udhëtim në një mjedis të ri ose të regjistroheni në një kurs studimi për të përmirësuar aftësitë tuaja. Eklipsi hënor i hënës së plotë më 25 mars aktivizon sektorin tuaj të shtëpisë dhe familjes, duke sinjalizuar një pushim të merituar pas disa javësh të tensionuara – shijojeni!

Luani

Këtë muaj Luan, po ju kërkohet të përshtateni. Është koha për të hedhur një vështrim më të afërt në çdo aspekt që mund të keni anashkaluar fillimisht. Kërkoni një perspektivë të re që është më në përputhje me ambiciet tuaja të së ardhmes. Do t'ju duhet të përqafoni rrëmujën për një kohë të caktuar, por me siguri nuk do të zgjasë shumë. Hetoni fushat e jetës suaj që nuk funksionojnë mirë dhe kërkoni të dhëna si një detektiv. Hëna e re më 10 mars ndriçon fushën tuaj të investimeve dhe burimeve. Është koha e përkryer për të rivlerësuar financat tuaja për rritje afatgjatë në vend që të kërkoni fitore të shpejta ose kënaqësi të menjëhershme. Hëna e plotë e 25 marsit, një eklips, është në zonën tuaj të komunikimit. Reflektoni për gjashtë muajt e fundit dhe merrni parasysh se si ka ndryshuar qasja juaj e komunikimit. Mendoni se çfarë rregullimesh të mëtejshme mund të jenë të nevojshme këtë vit. Kjo mund të përfshijë jo vetëm ndryshimin e asaj që thoni, por edhe adresimin e asaj që keni shmangur!

Virgjëresha

Këtë muaj Virgjëreshë, marrëdhëniet tuaja do të jenë në qendër të vëmendjes. Ju mund ta gjeni veten duke e lënë punën herët për t'u argëtuar me miqtë, ose duke i dhënë përparësi takimit në mbrëmje me të dashurin tuaj. Kjo përfshin gjithashtu lidhjet tuaja në vendin e punës. Hëna e re më 10 mars tregon një fillim të ri në këtë fushë. Nëse jeni duke forcuar lidhjet në punë për të përmirësuar përparimin në karrierë, ose duke përgatitur rezymenë tuaj për të ndjekur mundësi të reja, është koha për të mbajtur marrëdhënie të mira dhe për t'u siguruar që të mbështeteni nga njerëzit e duhur. Mos hezitoni ta bëni 'atë' bisedë nëse është e nevojshme. Hëna e plotë më 25 mars është një eklips dhe do të hedhë dritë mbi gjendjen tuaj financiare dhe burimet. Reflektoni mbi përparimin që keni bërë në këto fusha gjatë gjashtë muajve të fundit dhe identifikoni se çfarë ka ende nevojë për vëmendjen tuaj. Përdorni aftësitë tuaja të planifikimit për të hartuar strategji se si dëshironi të shpenzoni, fitoni dhe kurseni para në vitin e ardhshëm.

Peshorja

Ky muaj mund të shpaloset në një nga dy mënyra për ju Peshore, duke e bërë vendimtare gjetjen e rrjedhës suaj. Mund të ndiheni sikur jeni në një cikël të përhershëm, duke u përpjekur të shtrydhni më shumë orë në ditë për të arritur gjithçka. Përndryshe, mund të ndiheni të mbingarkuar dhe të zvarriteni, duke e lënë listën tuaj të detyrave të paprekura. Marsi nuk ka të bëjë me gjetjen e një rruge ‘perfekte’ përpara – ka të bëjë me optimizimin e rutinës tuaj të përditshme dhe bërjen e rregullave sipas nevojës. Kjo përfshin përqendrimin te shëndeti juaj dhe sigurimin që nevojat tuaja të plotësohen përpara se të mendoni për të tjerët. Hëna e re më 10 mars paraqet një mundësi për të bërë rregullimet e nevojshme, ndaj jepni përparësi vetes! Eklipsi hënor i 25 marsit, i ndodhur në yjësinë tuaj, ka të ngjarë të sjellë ndryshime të rëndësishme, më shumë se për çdo shenjë tjetër të zodiakut. Mënyra juaj e parë e veprimit është të identifikoni nevojat dhe pritshmëritë tuaja në një marrëdhënie. Hapi i dytë është t'i shprehni ato me vendosmëri dhe të refuzoni të kënaqeni me më pak nga sa dëshironi dhe meritoni.

Akrepi

Kreativiteti, argëtimi dhe rrjedha e mirë janë në qendër të këtij muaji për ju Akrep. Është një ndryshim i mirëpritur i ritmit pas muajit të kaluar dhe për sa kohë që nuk i bëni ndonjë presion të panevojshëm vetes, Marsi mund të jetë ai që duhet mbajtur mend! Pavarësisht nëse jeni duke punuar në një projekt të rëndësishëm, duke eksploruar një drejtim të ri ose duke kuptuar hapat e ardhshëm, çelësi është të gjeni gëzim në çdo fazë. Në hënën e re të këtij muaji, më 10 mars, kushtojini pak kohë një detyre që keni për zemër, ose merrni pjesë në një seminar. Është një mundësi e shkëlqyer për të takuar njerëz të rinj dhe për t'u afruar! Megjithatë, eklipsi hënor më 25 mars sjell një ndryshim të plotë të ritmit. Është koha e përkryer për t'u çlodhur, ëndërruar dhe imagjinuar mundësi të reja. Intuita juaj do të rritet, ndaj bëni një pushim dhe jini në kërkim të shenjave dhe besoni në magjinë e fillimeve të reja!

Shigjetari

Këtë muaj Shigjetar, fokusi juaj zhvendoset më afër shtëpisë. Familja juaj mund të ketë nevojë për ju më shumë, duke nxitur rregullime në orarin tuaj. Ju gjithashtu mund ta gjeni veten duke dashur të kaloni më shumë kohë në shtëpi. Nëse po mendoni të freskoni hapësirën tuaj, është momenti. Injektoni energji të re në mjedisin tuaj me lule të freskëta, art ose dekor të ri, duke e transformuar shtëpinë tuaj në një vend të gjallë. Hëna e re më 10 mars ka të ngjarë t'ju shtyjë të përqendroheni në këtë fushë të jetës tuaj. Përafroni çdo ndryshim me sezonin e ri për të krijuar atmosferë! Ndërsa muaji përparon, ndoshta do të jeni gati për një ndryshim të ritmit, i cili përkon me eklipsin hënor të hënës së plotë më 25 mars. Kjo ngjarje ndriçon një qendër të vëmendjes në zonën e miqësive dhe aspiratave tuaja, duke ju shtyrë të rivlerësoni ëndrrat tuaja dhe të verifikoni nëse ju jeni në rrugën e duhur. Është gjithashtu një kohë e rëndësishme për të investuar në një mentor ose një grup mbështetës për të ndihmuar në realizimin e dëshirave tuaja.

Bricjapi

Bricjap, mendimet dhe idetë tuaja kanë rëndësi. Marsi është muaji juaj për të dëgjuar, mësuar dhe përqafuar kuriozitetin. Pavarësisht nëse po përvetësoni aftësi të reja, ose po kërkoni përgjigje për disa pyetje, çdo pengesë që hasni është thjesht mundësi për të bërë pyetje më të mira! Komunikimi është kyçi këtë muaj, qoftë përmes shkrimit, të folurit, mësimdhënies. Ky theks në komunikim është veçanërisht i rëndësishëm rreth hënës së re më 10 mars. Ju ka të ngjarë të shkëlqeni në këto fusha nëse shfrytëzoni momentin. Pra, shënojeni këtë datë dhe synoni lart. Hëna e plotë më 25 mars është një eklips, që nxjerr në pah fushën tuaj të karrierës, suksesit dhe arritjeve. Ky është një moment domethënës, që shënon kulmin e asaj për të cilën keni punuar gjatë gjashtë muajve të fundit dhe asaj që ju kërkohet për të arritur dëshirat tuaja të ardhshme. Mos hezitoni të bëni gati veten për atë mundësi tjetër të madhe që keni ëndërruar!

Ujori

Ujor, kënga juaj me temë këtë muaj mund të jetë Abba's Money, Money, Money! Pasuria dhe burimet tuaja janë në qendër të vëmendjes, duke ju shtyrë të rivlerësoni zakonet tuaja të shpenzimeve, planin e kursimeve dhe strategjinë e investimit. Ky rivlerësim përkon me hënën e re më 10 mars. Nëse jeni pronar biznesi, mund të jetë një kohë e mirë për të rishikuar strukturën tuaj të çmimeve për t'u siguruar që ajo pasqyron vlerën tuaj. Nëse jeni punonjës, merrni parasysh të diskutoni rrugën tuaj të karrierës dhe pagën me shefin tuaj. Qëllimi është të arrini një bilanc të shëndetshëm financiar dhe t'i jepni përparësi vlerave tuaja. Eklipsi hënor më 25 mars nxjerr në pah fushën tuaj të aventurës dhe zgjerimit. Ju mund të vendosni të regjistroheni në një program për të fituar aftësi të reja që përputhen me qëllimet tuaja afatgjata të pasurisë, ose t'i jepni përparësi pushimeve, duke ditur se ndryshimi i ambientit është bollëku që dëshironi vërtet. Çfarëdo që të vendosni, përqafoni mundësitë që ju bëjnë të ndiheni të gjallë!

Peshqit

Gëzuar ditëlindjen, Peshq! Është koha juaj për të shkëlqyer. Ky nuk është një moment për modesti, por një mundësi për të futur të magjishmen edhe në përditshmëri. Ju mund të organizoni një mbrëmje me miqtë tuaj më të ngushtë, të rinovoni stilin tuaj për vitin e ardhshëm ose të filloni një projekt të ri për të shënuar një kapitull të ri. Hëna e re më 10 mars është në shenjën tuaj të zodiakut, kjo nënkupton një rritje të besimit dhe lumturisë, duke shënuar një fillim të ri. Edhe nëse marsi filloi ngadalë, ritmi ka të ngjarë të përshpejtohet nga ky moment. Pra, çfarëdo që zgjidhni të bëni, bëjeni me dhunti! Eklipsi hënor më 25 mars nxjerr në pah transformimin dhe zonën tuaj financiare, duke nxitur një introspeksion. Mund të kërkohet njëfarë kufizimi ndërsa rivlerësoni mënyrën se si e shpenzoni kohën dhe energjinë tuaj. Nëse është kështu, kërkoni mënyra të reja për të bërë gjëra për t'ju ndihmuar të jetoni jetën tuaj.