HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Keni dyshime për sjelljen e partnerit ose një miku, por nuk keni mundësi të flisni. Nuk do gjeni paqe derisa të flisni me të. Deri atëherë do të ishte më mirë t`i mbani mendimet dhe ndjenjat për veten tuaj. Gjëja e fundit që doni të bëni është të akuzoni dikë për diçka që nuk e ka bërë.

Demi

Punët e karrierës po përmirësohen. Nëse keni aplikuar për një ngritje në detyrë, shumë shpejt do të merrni një përgjigje pozitive. Jini të durueshëm. Duhet të flisni me shumë njerëz para se të merrni një vendim përfundimtar. Nëse jeni duke kërkuar punë, është koha e duhur për të plotësuar aplikimet për punë.

Binjakët

Një projekt i përbashkët është më i suksesshëm sesa imagjinoni se do të ishte. Diçka që arrini së bashku do të sjellë një çmim për një punë të bërë mirë. Ju do të prisni me padurim për projekte të ngjashme në të ardhmen. Lidhjet e ngushta do të forcohen përmes arritjeve të sotme dhe mundësive të nesërme.

Gaforrja

Keni dëshirë të përjetoni një marrëdhënie të qëndrueshme ku ka besim dhe dashuri. Është e mundur që dëshirat të bëhen realitet. Sa më shumë përpjekje dhe kohë t`i kushtoni lidhjes, aq më e fortë do të jetë ajo. Marrëdhëniet, si shumë çështje të tjera në jetë, duhet të ushqehen për të mbijetuar.

Luani

Konfuzioni ka mbuluar një çështje ligjore ose financiare. Ekziston zhgënjimi kur një mundësi rezulton të duket më premtuese se sa ishte. Mos e fajësoni veten sepse keni shpresuar për më të mirën. Përgjigjiuni shpejt një ftese të papritur biznesi. Dikush që takoni mund të jetë në gjendje t'ju ndihmojë për të arritur një qëllim në karrierë.

Virgjëresha

Keni folur me shumë njerëz dhe kjo ju ka sjellë më shumë angazhime dhe përgjegjësi. Tani është koha të pranoni se keni marrë përsipër më shumë sesa mund të bëni. Një mënyrë për të respektuar zotimet aktuale është të kërkoni ndihmë. Herën tjetër kur dikush do të kërkojë një favor, kujtojini vetes se nuk mund të bëni gjithçka për të ndihmuar njerëzit.

Peshorja

Një i afërm ka nevojë për trajtim të kujdesshëm. Ai do të nxitojë për diçka pa marrë parasysh pasojat. Ju e dini që do të duhet shumë durim dhe arsyetim për t'i bërë ata të kuptojnë se po bëjnë një gabim. Gjeni disa prova për të mbështetur dyshimet që keni, kjo gjë do të forcojë argumentet tuaja.

Akrepi

Edhe pse do të përballeni me lehtësi me kërkesat që ju bëhen tani, disa njerëz do t'ju irritojnë. Një koleg ose një i afërm ka një mënyrë për t'ju bërë të ndiheni të detyruar të zbatoni planet dhe dëshirat e tij edhe kur nuk është diçka që dëshironi ta bëni.

Shigjetari

Po mërziteni me rutinat tuaja të zakonshme. Idealisht, do të dëshironit të largoheshit. Jeni të qetë në situata që ju bëjnë të ndiheni të kufizuar. Edhe pse jeni të dëshpëruar për një ndryshim të peizazhit, përgatituni për disa pengesa që lidhen me njerëzit. Dikush në familje pret që ju të qëndroni në shtëpi.

Bricjapi

Ju nuk kishit vështirësi për të mbajtur një angazhim në të kaluarën. Mund të dukej sikur po shmangnit përgjegjësinë, por ishte një vendim i madh dhe ju ndjenit se ishte koha e duhur para se të hidheshit në veprim. Tani ka ardhur momenti për ta bërë këtë.

Ujori

Mund të merrni një hua që ju lejon të avanconi interesat tuaja. Do të dëshironit të ndjenit se njerëzit që ofrohen t'ju ndihmojnë do të kenë interesa të mira, por do të ishte e arsyeshme të bënit disa hulumtime para se t'i merrnin në konsideratë në ofertat e tyre.

Peshqit

Puna me një koleg krijues do t'ju bëjë më të suksesshëm. Së bashku do të jeni në gjendje t’i ktheni idetë në realitet. Të dy jeni të talentuar dhe punëtorë dhe bëni një ekip të shkëlqyr. Një rival do të përpiqet të nxisë gjërat, kjo vetëm sepse ata duan atë që ju keni arritur.