HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 gusht nga Russell Grant

Dashi

Mos hiqni dorë nga diçka vetëm sepse nuk po ju shkon siç duhet. Pasi ta kapërceni këtë pengesë, do të bëhet më e lehtë. Vendoseni në njërën anë, madje dhe bëni diçka ndryshe. Kthehuni në një punë që po ju shkakton shumë zhgënjim kur të jeni në një gjendje më pozitive.

Demi

Komunikimi me natyrën do të jetë një mënyrë e shkëlqyer për t'u qetësuar kur të keni nevojë. Kjo do të jetë një shmangie e mirëpritur nga përgjegjësitë. Ecja dhe aktivitete të tjera në natyrë do t'ju ngrenë humorin. Kur stresi e bën të vetën, dilni në natyrë.

Binjakët

Një mik i ngushtë do t'ju bëjë një ofertë intriguese dhe duket se mund të jetë shumë argëtuese. Në fusha të tjera, shmangni marrjen e rreziqeve të pamendta. Një i afërm do t'ju nxisë që të shikoni përpara dhe mund t’ia vlejë që t'i merrni seriozisht këshillat e arsyeshme.

Gaforrja

Një mik i vjetër do t'ju kontaktojë nga jashtë. Kjo do të jetë një kënaqësi e papritur. Pasi të filloni të flisni, do të kuptoni se sa shumë ju mungojnë njerëzit që keni parë rregullisht dhe kjo mund t'ju shtyjë të organizoni një ribashkim.

Luani

Nuk i jeni shmangur kurrë punës së palodhur, por a po përfiton dikush nga bujaria juaj? Nga ju pritet të merrni më shumë përgjegjësi. Përmbahuni nga dëshira për të ndihmuar kur ka të tjerë që janë po aq të aftë për ta bërë këtë punë.

Virgjëresha

Edhe pse do të nënkuptojë riorganizimin e orarit tuaj, ju do të pranoni të ndihmoni një koleg të zhvillojë aftësitë e tij. Ai do t’jua shfaqë shpejt vlerësimin. Durimi dhe mirëkuptimi juaj do të fitojnë respekt dhe admirim edhe nga ata që janë më lart jush.

Peshorja

Shmangni dikë që e ka zakon të ekzagjerojë problemet e tij. Nuk do të keni kohë të dëgjoni ankesat e tij. Ju do të duhet të tërhiqni të gjitha ndalesat për të përmbushur një afat. Eprorët do të admirojnë vendosmërinë tuaj për të arritur një qëllim të lartë.

Akrepi

Nuk ka rëndësi nëse një marrëveshje duket se u përshtatet njerëzve të tjerë më shumë sesa juve. Edhe pse tundoheni të largoheni, nuk do ta bëni. Kjo për shkak se ju e dini se aftësia për të ndihmuar të tjerët të përmbushin qëllimet e tyre ju bën të lumtur gjithashtu.

Shigjetari

Për shkak se jeni më të vetëdijshëm për ngjarjet dhe rrethanat rreth jush, kjo ju mundëson të merrni përgjegjësinë. Nëse mendoni se një marrëveshje origjinale do të shkaktojë disa telashe, do të parashtroni disa sugjerime alternative që do të nënkuptojnë që problemet të shmangen.

Bricjapi

Edhe pse jeni të vetëdijshëm për përgjegjësitë tuaja të përditshme, mund të dëshironi t'i kushtoni më shumë kohë fushave që garantojnë më shumë shpërblim. Pranimi i një oferte spontane dhe një udhëtim i shkurtër me miqtë mund të përfundojë si një rast i paharrueshëm.

Ujori

Një projekt i përbashkët duket se nuk po ecën. Kur filloni të ndjeni se nuk ka shumë kuptim për të vazhduar, largoni këto mendime negative. Vazhdoni t'i kujtoni vetes se jeni së bashku dhe nuk dëshironi të dekurajoni as të tjerët. Vazhdo të provosh. Ju mund të merrni një pushim.

Peshqit

Idetë kanë kaluar fazën e planifikimit. Tani jeni gati për të filluar dhe për t'i kthyer ato në realitet. Për shkak se keni menduar kaq shumë për këtë, përpjekjet tuaja do të japin rezultate pozitive shumë shpejt. Në biznes, nuk është çfarë, por kë njihni ajo që bën ndryshimin sot. Ndiqni intuitën tuaj.