HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Pasi të përballeni me një sërë problemesh të ngutshme, më në fund do filloni të sistemoni veten dhe për shkak të kësaj do të ndiheni shumë më optimistë. Ju mund të pyesni veten pse nuk keni ardhur me disa ide më herët, por kjo është për shkak se keni pasur shumë gjëra në mendjen tuaj.

Demi

Jeni të shqetësuar mes dorëzimit ndaj kërkesës së një të riu për një hua. Jeni të tunduar t'u dorëzoheni atyre, por kjo mund të mos jetë një ide e mirë. Dikujt duhet t'i kujtohet se paratë nuk mund të blejnë dashurinë.

Binjakët

Një këshillë e kërkuar nga një mik do t'ju bëjë të mendoheni. Ju nuk do të dini se çfarë t'u thoni atyre dhe mund të dëshironit të mos ju kishin tërhequr në problemet e tyre. Pavarësisht nëse është çështje parash apo romance, kjo është një çështje për të cilën vetëm ata mund të vendosin.

Gaforrja

Një i ri në familje do të duket konfuz dhe i shqetësuar, por nuk mund t`ju shpjegojë pse. Sjellja e tij mund t'ju shqetësojë, por nuk është koha për t'i bërë të rrëfehen. Jini të butë dhe bëjini të ditur se jeni aty nëse kanë nevojë për dikë për të folur.

Luani

Një çështje serioze do të diskutohet, analizohet dhe shqyrtohet. Do të përballeni me marrjen e një vendimi të vështirë dhe të rëndësishëm. Ju dëshironi të dini se i keni të gjitha faktet para se ta bëni këtë. Nëse kjo përfshin një sipërmarrje të përbashkët, partnerit tuaj duhet t'i lejohet gjithashtu pjesa e tij në vendimmarrje.

Virgjëresha

Ekziston dikush që është i veçantë për ju, i cili do të ngatërrohet në planet dhe ngjarjet që po ndodhin tani. Hapi juaj i ardhshëm mund të përfshijë bashkimin e forcave me ta në një sipërmarrje biznesi ose partneriteti emocional. Një ofertë e volitshme do t'ju tërheqë vëmendjen. Kjo do të jetë një dhuratë e shkëlqyer për një të ri në familje.

Peshorja

Një fqinj ziliqar mund të shkaktojë probleme mes jush dhe partnerit tuaj. Është e rëndësishme që të mos besoni gjithçka që dëgjoni. Gjithmonë keni qenë të ndjeshëm ndaj atmosferës dhe nëse futeni në një debat nuk do të jetë e lehtë ta kapërceni atë. Një mik do të jetë aty për ju duke ofruar mbështetje dhe këshilla të mira.

Akrepi

Blerjet e Krishtlindjeve do të jenë më të shtrenjta se sa pritej. Kjo mund të vijë si një zhgënjim kur jeni përpjekur të shkurtoni shpenzimet për një arsye ose një tjetër. Do vijë momenti kur të pyesni veten ku shkuan të gjitha paratë tuaja.

Shigjetari

Një koleg ose i afërm do të shkaktojë probleme përmes egoizmit. Është e vështirë të jesh i durueshëm me njerëzit që nuk mendojnë për askënd përveç vetes. Një mik ka probleme në një partneritet, por partneri i tij tashmë ju ka përhapur ndjenjat e tij. Ndihesh i kapur në mes të kësaj tërheqjeje lufte.

Bricjapi

Ju përpiqeni të jeni praktik dhe me këmbë në tokë në shumicën e çdo gjëje që bëni, por nuk do të ishit njeri nëse nuk do të bënit gabime. Nëse diçka ju frymëzon të rrezikoni ose të veproni me impuls, nuk duhet të kaloni ditën duke u penduar ose shqetësuar për veprimet tuaja.

Ujori

Njerëzit duket se po përpiqen t`ju ndihmojnë. Janë ndjerë të detyruar prej humorit që keni. Do të ndiheni mirë nga ky kujdes.

Peshqit

Kur bëhet fjalë për çështje emocionale, gjykimi juaj mund të mos jetë plotësisht i besueshëm. Dëgjoni këshillat e një shoku praktik. Disa çështje do të duhet të diskutohen në detaje. Deri në fund të ditës do të merret një vendim pa kthim prapa. Sado e vështirë të jetë kjo, do ta dini se keni bërë zgjedhjen e duhur.