HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Ka një numër opsionesh që mund t'ju çojnë drejt qëllimit ose destinacionit tuaj të ardhshëm. Ju po qëndroni në një udhëkryq dhe po merrni parasysh se si mund të arrini atje; me lehtësi ose mund të zgjidhni një alternativë më të vështirë. Rruga më e shkurtër mund të mos jetë sfiduese për ju.

Demi

Takimet dhe ftesat e befasishme do t’ju ngrenë humorin. Mund të dëgjoni disa lajme interesante në lidhje me punën tuaj. Bisedat do të sjellin një ndryshim të dobishëm të zemrës në lidhje me një ngjarje. Tani që drita jeshile është e hapur ju do të dëshironi të përfshiheni në të gjitha angazhimet.

Binjakët

Keni shumë për të bërë. Me gjithë gjërat që po bëni, ndiheni sikur jeni të lodhur. Sapo të mbaroni disa nga këto gjëra, do të ndiheni shumë më të lehtësuar, kështu që vazhdoni. Dikush po pret që të dështoni. Le të jetë ky motivimi juaj për të arritur aty ku doni.

Gaforrja

Do t'ju duhet të punoni me orë shtesë për të përfunduar me sukses një detyrë. Nëse e arrini këtë, perspektivave tuaja të karrierës do të nxiten në drejtimin e duhur. Njerëzit në pozicione drejtuese janë duke parë performancën tuaj dhe ju do t`u bëni përshtypje të gjithëve me njohuritë dhe aftësitë tuaja.

Luani

Ju nuk mund të largoni nga mendja një gabim të fundit. Pendoheni për disa veprime ose vendime, por tani nuk mund të bëni asgjë në lidhje me këtë. Meqenëse nuk mund ta zhbëni të kaluarën, mendimet tuaja duhet të jenë për të tashmen dhe të ardhmen dhe si mund të ecni përpara pa u penduar.

Virgjëresha

Kolegët që kanë qenë gjithmonë miqësorë tani duket se po ju pengojnë. Diskutimi i shpresave për të përmirësuar perspektivat tuaja të karrierës do të jetë një ide e keqe kur rezulton se të tjerët ndajnë dëshira të ngjashme. Mos u habitni nëse papritmas jeni të vetëdijshëm për një atmosferë konkurruese në vendin e punës. Një koleg i vjetër do t’ju inkurajojë.

Peshorja

Pengesat që nuk keni menduar se do të hasni do prishin planet tuaja. Shpresat do të ndërpriten kur të mos merrni projektin që keni dashur. Ju mund të pyesni veten se sa përpjekje të tjera duhen për të arritur qëllimin tuaj.

Akrepi

Shmangni temat e ndjeshme dhe refuzoni të debatoni me partnerin tuaj në publik. Një mosmarrëveshje mund të diskutohet edhe kur të jeni vetëm ju të dy, pa të afërm që përfshihen. Do të duket sikur nuk e keni vetëm me një person, por me gjithë ata që janë aty dhe situata do duket e padrejtë.

Shigjetari

Ju keni akoma shumë për të mësuar për dikë me të cilin sapo keni filluar të punoni. Ju keni filluar të ndiheni më të qetë në shoqërinë e tij. Biseda me një mik i cili ka bërë një sukses të rëndësishëm në kohët e fundit do të jetë një frymëzim i shkëlqyer për ju.

Bricjapi

Një punë e re do t'ju japë një pamje të re të jetës. Dikush do të ofrohet t'ju paguajë për një aftësi që do e përdorni në kohën tuaj të lirë. Kjo do t'ju mbajë të angazhuar dhe të argëtuar në të njëjtën kohë. Do të jetë një surprizë që një hobi t'ju sjellë para.

Ujori

Një aspekt i jetës suaj ka nevojë serioze për një ndryshim. Një lëvizje e gabuar në karrierë është bërë dhe tani nuk jeni i sigurt se çfarë po ndodh. Ka çështje të rëndësishme që duhet të trajtohen përpara se të bëni ndonjë ndryshim.

Peshqit

Nëse po mendoni të merreni me një hobi të ri, gjëja më e mirë që duhet të bëni është ta provoni. Së shpejti do të zbuloni nëse do të ketë ose jo të njëjtën tërheqje me interesat e tjera të ngjashme që keni pasur në të kaluarën. Pas një gjykimi të shkurtër, mund të zbuloni se jeni gati për sfidat që sjell kjo.