HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 mars nga Russell Grant

Dashi

Një email ose mesazh i papritur do të sjellë lajme të mira. Më në fund keni një shans për të ndërprerë lidhjet me dikë që kohët e fundit ka pasur një kontroll mbytës mbi ju. Një spekulim i vogël mund të jetë argëtues dhe nuk ka asnjë arsye pse nuk duhet të keni një përplasje nëse keni mundësi.

Demi

Veprimi këmbëngulës do t'i bëjë njerëzit e tjerë të fillojnë t'ju marrin më seriozisht. Diçka po ju nxit drejt përvojave të reja. Biseda me një mik aventurier do t'ju japë ide se si ta bëni jetën më interesante.

Binjakët

Debatet dhe keqkuptimet do të shkaktojnë konfuzion në vendin e punës. Disa njerëz do të nxehen dhe shqetësohen për problemet e vogla. Planet nuk mund të ndryshohen lehtë. Pas gjithë dramës, gjithçka që do të dëshironi të bëni është të mbylleni në vetvete.

Gaforrja

Mirëqenia e një të afërmi është ajo që ju shqetëson më shumë dhe ju nuk do të jeni në gjendje të relaksoheni derisa të dini se shëndeti i tyre po përmirësohet. Një ofertë për punë ose një letër pranimi në një kolegj ose Universitet mund të jetë hapi i parë drejt një të ardhme të re dhe më të ndritshme. Ju keni filluar të ndiheni sikur jeta po ecën përsëri përpara.

Luani

Një koleg ose fqinj do t'ju kujtojë për diçka që keni shpresuar të nisni tani. Kjo do t'ju frymëzojë të bëni një përpjekje ndërsa jeni duke menduar për të. Puna me dikë që nuk e njihni mirë ju nervozon derisa të gjeni mënyra për të shfrytëzuar në maksimum aftësitë dhe bashkëveprimet tuaja të kombinuara me njëri-tjetrin.

Virgjëresha

Ju prisnit më shumë ndihmë për një detyrë të komplikuar. Mungesa e mbështetjes do të thotë që ju thjesht do të duhet të ushtroheni dhe të vazhdoni të buzëqeshni. Ju nuk do të hiqni dorë vetëm sepse duhet të përballeni me këtë sfidë. Në të vërtetë do të kënaqeni ta arrini në mënyrë të pavarur.

Peshorja

Çdo punë që ka nevojë për fokus të qëndrueshëm do të jetë një luftë kur përqendrimi juaj nuk gjendet askund. Do të mërziteni me veten tuaj sepse keni bërë një gabim të pafalshëm. Një i afërm i moshuar ka diçka me interes për t'ju thënë nëse jeni të gatshëm t'i dëgjoni këshillat e tyre. Vlen t`i kushtohet vëmendja.

Akrepi

Jeni të vendosur të gjeni kohën për t'i dërguar një mesazh një miku që ka qenë në mendjen tuaj shumë kohët e fundit. Nëse nuk e keni parë njëri-tjetrin për një kohë të gjatë, do të shpresoni të bëni plane për t'u takuar përsëri së shpejti. Kjo do të bëjë për një ndryshim të këndshëm pasi puna dhe përgjegjësia janë gjithçka që duket se keni pasur së fundmi.

Shigjetari

Ju duhet të jeni krenar për përparimin tuaj. Keni filluar të shihni rezultatet e përpjekjeve të fundit dhe keni bërë mirë. Ju keni ende një rrugë të gjatë për të bërë, por po shkoni në drejtimin e duhur. Në biznes dhe financa ecni me kujdes pasi disa njerëz nuk janë aq të ndershëm apo të besueshëm sa ti.

Bricjapi

Problemet e kohëve të fundit mund të diskutohen përmes një mendimi të qetë. Gjithçka çfarë duhet të bëni është të përpiqeni të vizualizoni se ku mund të keni gabuar. Një gjendje shpirtërore e vendosur do t'ju ndihmojë të merrni rezultate pasi jeni mjaft të përgatitur për të përballuar çdo sfidë që lind në një mënyrë praktike dhe të arsyeshme.

Ujori

Grindja është në ajër në shtëpi dhe kjo po ju bën të tensionoheni dhe nervozoheni. Nuk ju pëlqen të ndani problemet private me njerëz të tjerë, por nganjëherë ju ndihmon të flisni. Një problem i përbashkët do të jetë një problem i përgjysmuar. Besoji një miku të ndjeshëm dhe të dhembshur.

Peshqit

Ju mund të ndiheni të pasigurt për atë që kërkon një mik apo partner i ngushtë. Sjellja e tyre po ju bën të pasigurt. Shëndeti juaj do ta pësojë nëse tejmbusheni nga emocionet negative. Ka mënyra për t’i nxjerrë ndjenjat tuaja në shesh pa u dukur si kritikues ose ankues.