HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 janar nga Russell Grant

Dashi

Njerëzit përreth jush po ndjekin njëri-tjetrin si dele. Askush nuk duket se ka ndonjë sens drejtimi dhe idetë me të cilat po eksperimentojnë janë marrëzi. Nuk është në natyrën tuaj të bashkoheni. Ose do të merrni një rol udhëheqës që u jep të gjithëve një ndjenjë më të mirë të qëllimit.

Demi

Një ofertë e papritur do t'ju tërheqë interesin, por a i keni marrë parasysh angazhimet tuaja të tjera? Ato që keni lënë pezull janë aty, veç këtyre që do shtoni sot. Dikush varet shumë nga ju dhe ju nuk do të dëshironi që ai të ndiejë se po e zhgënjeni.

Binjakët

Një ofertë që ende nuk është konfirmuar do t'ju bëjë të rishikoni punën dhe aspiratat tuaja profesionale. Ju nuk dëshironi të humbisni një shans për të pasur fillime të reja. Mund të jetë një ide e mirë të rregulloni disa gjëra brenda mjedisit tuaj të punës.

Gaforrja

Ju pëlqen të ndjeni se mund të tregoni ndjenjat tuaja dhe të flisni për emocionet. Kjo ndihmon për të inkurajuar ndershmërinë në marrëdhënie. Partneri juaj ose një person tjetër i dashur duket jashtëzakonisht i largët. Ju nuk mund të jeni aq të dashur apo demonstrues sa do të dëshironit të jeni derisa të kuptoni se çfarë po kalojnë. Ju dëshironi të flisni.

Luani

Mund të duket sikur disa njerëz po përpiqen qëllimisht t'ju ndalojnë të arrini qëllimin tuaj. Mos lejoni që kjo t'ju largojë nga objektivi. Pengesat mund të kapërcehen. Vazhdoni t'i thoni vetes se mund të arrini atë që dëshironi nëse e ndani mendjen.

Virgjëresha

Një partner po planifikon ndryshime dhe nuk u konsultua kurrë me ju se si ndiheni për këtë. Kjo nuk është e drejtë apo e arsyeshme. Nëse sapo keni zbuluar se çfarë po bëjnë, ju keni të drejtë të shprehni kundërshtimet tuaja. Ngjarjet dhe aktivitetet që planifikohen për të ardhmen do të jenë më të përshtatshme për kënaqësinë e njerëzve të tjerë sesa tuajën.

Peshorja

A po merrni këshillat e një personi jo të besueshëm? Ju duhet të jeni të sigurt se po merrni vendimet tuaja. Mund të mendoni se po bëni gjënë e duhur për të nxjerrë veten nga një rrëmujë duke pranuar një ide ose propozim që tingëllon si një ide e mirë. Në të njëjtën kohë ju mund të jeni duke e zhytur veten në një gropë më të thellë.

Akrepi

Jini më të durueshëm kur trajtoni situata të vështira në marrëdhënie. Me një mendim të kujdesshëm mund të jeni në gjendje të arrini tek një i ri në familje në një mënyrë pozitive. Nëse dikush po lufton me një detyrë që mund ta bëni lehtësisht, disa nxitje të kujdesshme do t'i bëjnë ata t'i qasen kësaj ndryshe dhe me sukses më të madh.

Shigjetari

Nuk është koha aq e mirë për të shkuar me guxim kudo ku nuk keni qenë kurrë më parë. Ju dëshironi eksitim dhe aventurë, por shmangni rreziqet e çdo lloji. Një udhëtim i shkurtër mund të jetë një alternativë e arsyeshme për një aventurë të madhe.

Bricjapi

Fokusohuni në zonat ku nuk ka dyshime apo pasiguri. Shtyjeni marrjen e vendimeve të mëdha derisa të ndiheni më të qartë në mendjen tuaj për atë që dëshironi të bëni. Me kaq shumë ide që rrotullohen rreth kokës suaj, do të jetë e vështirë t'i vendosni mendimet tuaja në çdo lloj rendi.

Ujori

Problemet mund të shkaktohen nëse kundërshtimet, kritikat ose mosmarrëveshjet shprehen shumë me zë të lartë. Është e vështirë të mos mërzitesh me dikë që nuk po bën asnjë përpjekje për të ndihmuar veten, por përpiqet të japë disa sugjerime se si mund të fillojnë të qëndrojnë mbi këmbët e tyre.

Peshqit

Gjithçka duket se është kundër jush. Në ditë si kjo, ndonjëherë pyesni veten pse shqetësoheni. Dikush me të cilin duhet të flisni, nuk duket se është i disponueshëm sa herë që përpiqeni të kontaktoni. Vonesat e transportit do t'ju bëjnë të vonoheni për një takim ose mund t'ju ndalojnë të arrini në vendin ku duhet të shkoni.