HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 gusht nga Russell Grant

Dashi

Një pushim mund të bëjë shumë ndryshim në një miqësi që kishit shpresuar se do të bëhej më e veçantë. Kjo do t'ju bëjë të ndiheni emocionalë dhe tepër të lumtur. Një i afërm vlerëson se jeni më i hapur për të ndarë ndjenjat tuaja.


Demi

Po kërkoni të bëni marrëveshje dhe negociata që do të kenë përfitime të rëndësishme, personalisht dhe profesionalisht. Përzieni vendosmërinë me diplomacinë. Ju mund të jeni edhe të vendosur, edhe simpatik. Duke u mbështetur në këto tipare gjatë negociatave të vështira, do t'i drejtoni bisedat në drejtimin që shpresoni.


Binjakët

Mund të mos keni planifikuar të bëni ndonjë ndryshim, por do të dëshironi të përfitoni nga një mundësi e mirë që ju vjen. Ky mund të jetë një shans për të avancuar perspektivat tuaja të punës, ose një qëllim personal dhe do ta dini se ia vlen ta ndiqni.

Gaforrja

Një projekt grupi po ecën mirë, pasi shokët tuaj të skuadrës i njohin talentet tuaja dhe ju besojnë një punë të rëndësishme. Jeni në një pozicion për të ndihmuar një mik të ngushtë ose një të dashur dhe nuk do të hezitoni të shprehni një fjalë të mirë për ta.

Luani

Mundësia për të marrë përsipër një punë shtesë ose një detyrë të re do të jetë një mënyrë ideale për të rritur financat tuaja. Nuk ju shqetëson më shumë përgjegjësi kur shpërbleheni mjaftueshëm për kohën dhe talentin tuaj. Një propozim surprizë do të përmirësojë shumë situatën tuaj.

Virgjëresha

Keni ndjenja të forta për ndryshimet që diskutohen dhe vendosen. Ju dëshironi të merrni pjesë në diskutime, por dikush po përpiqet qëllimisht t'ju largojë. Ju nuk do të jeni të lumtur kur të zhvillohet një takim pa qenë të informuar për të.

Peshorja

Puna në prapaskenë do të jetë shpërblyese. Do të duhet një përpjekje e madhe dhe një qasje e vendosur, por ju mund dhe do të arrini atë që më parë mendonit se ishte e pamundur. Përfshirja e një shoku ose të afërmi në planet tuaja është një mënyrë tjetër për të arritur një qëllim personal.

Akrepi

Marrja pjesë në një përpjekje të komunitetit do të jetë e dobishme. Ndihma për ta bërë lagjen tuaj një vend më të mirë do të jetë një synim i denjë. Do të prezantohen mënyra të reja për t'u siguruar njerëzve mallrat dhe shërbimet që u nevojiten. Kapni çdo mundësi për të zgjeruar jetën tuaj shoqërore.

Shigjetari

Po shfrytëzoni të gjitha mundësitë e shkëlqyera që ju vijnë për të zgjeruar rrethin tuaj shoqëror. Jeni të kërkuar në punë dhe në jetën tuaj shoqërore. Ky është përfitimi i të qenit popullor dhe ndërsa po argëtoheni duke marrë pjesë në festa dhe takime shoqërore, nuk jeni ende gati të reduktoni aktivitetet e jashtme.

Bricjapi

Nëse ju jepet mundësia të udhëtoni jashtë shtetit, do ta shfrytëzoni. Udhëtimet e shkurtra, udhëtimet në distanca të gjata dhe udhëtimet e çdo lloji do t'ju ngrejnë humorin. Jeni në kërkim të punës? Së shpejti do të ofrohet një punë që përfshin udhëtimet, arsimim ose botimet.

Ujori

Arsyeja pse një mik i ngushtë, i afërm apo partner mund të duket se ju lexon si një libër i hapur është sepse jeni shumë afër me të. Ju nuk mund t'i fshihni ndjenjat tuaja prej tyre. Keni diçka në mendjen tuaj dhe megjithëse nuk keni folur për të, ata e dinë saktësisht se për çfarë po mendoni.

Peshqit

Një blerje që keni bërë në të kaluarën e afërt tani vlen dyfishin e shumës që keni paguar për të. Edhe pse kjo ishte një blerje impulsive, është një blerje për të cilën jeni të kënaqur që e keni bërë. Kjo gjithashtu do t'ju bëjë të mendoni për mënyra të reja dhe të ndryshme për të investuar paratë tuaja.