HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 gusht nga Russell Grant

Dashi

Rrethi juaj i miqve, të vjetër dhe të rinj, do të jetë një burim kënaqësie dhe frymëzimi. Disa njerëz me të cilët po qëndroni do të jenë të pazakontë në një farë mënyre dhe idetë e tyre do t'ju largojnë me një valë entuziazmi. Aktivitetet në grup po nxjerrin më të mirën tuaj.

Demi

Ka kaq shumë gjëra që po ndodhin sa është e vështirë të mbash një hap me të gjitha. Ju nuk mund t'i bëni të gjitha, kështu që përqendrohuni në një fushë dhe mbajeni vëmendjen tuaj atje. Disa njerëz janë më të aftë për të trajtuar më shumë se një punë në të njëjtën kohë, por me ju funksionon ndryshe. Mos u shqetësoni për atë që të tjerët mendojnë për ju: bëni atë që është më e mira për veten tuaj.

Binjakët

Ju pëlqen një debat i mirë, por vazhdimi i një debati me dikë që njihet si kokëfortë do t'ju shterojë energjinë. Ka një ndryshim midis sherrit dhe debatit. Të paktën në një debat, ju shqyrtoni provat dhe flisni në mënyrë të arsyeshme.

Gaforrja

Po bëni çmos që të qëndroni të qetë dhe të logjikshëm në një situatë intensive në rritje. Jeni të vetëdijshëm se si emocionet ndikojnë në mendimet dhe opinionet tuaja, dhe gjëja e fundit që dëshironi është të akuzoheni si temperament nevriku.

Luani

Nuk ka shumë kohë për të përfunduar punën nëse nuk doni të humbisni një afat. Koha është e çmuar dhe do të dëshironi të shfrytëzoni sa më shumë çdo moment. Nëse mundeni, gjeni një kënd të qetë ku mund të ecni pa ndonjë shqetësim. Shmangni miqtë dhe kolegët që duan të qëndrojnë në këmbë dhe të bisedojnë për orë të tëra.

Virgjëresha

Sado interesante të jenë disa sugjerime, do të dëshironi t'i merrni në konsideratë më tej. Dikush do të bëjë disa vërejtje për një drejtim të ri, të mundshëm në karrierën tuaj. Pasi të keni menduar për këtë, mund të mos shihni ndonjë potencial për të ardhmen. Sado mirënjohës të jeni që ata kanë menduar për ju, do të preferoni të mos i pranoni disa gjëra.

Peshorja

Ndoshta nuk e mbani mend një kohë kur jeni ndjerë kaq aktivë dhe entuziastë. Ndërsa ndiheni kaq energjikë, mund të filloni me planet për të cilat keni menduar për një kohë të gjatë, për të përmirësuar shtëpinë tuaj. Ose mund të sistemoni problemet e pazgjidhura që janë lënë për një ditë me shi.

Akrepi

Keni shumë për të planifikuar dhe menduar, prandaj po mbani një qasje të kujdesshme dhe të organizuar ndaj çështjeve të rëndësishme. Rezultatet pozitive nga vendimet e fundit ju bëjnë më të sigurt për atë që po bëni, duke e ditur se jeni në rrugën e duhur.

Shigjetari

Një punë që keni marrë përsipër po rezulton të jetë e rëndë dhe kërkon kohë. Nuk e kishit pritur që të ishte kaq kërkuese, por të paktën një kompensim do të vijë përmes njerëzve që do të takoni gjatë kësaj dite të ngarkuar.

Bricjapi

Marrëveshjet e biznesit do të shtyhen ose do anulohen fare. Jini gati. Improvizimi është çelësi. Ju do dalloni një ngatërrestar në mesin tuaj dhe për shkak se preferoni të vëzhgoni nga sfondi, do t'i zbuloni shpejt. Lërini njerëzit të flasin ndërsa ju dëgjoni. Ata do të bien pre e gënjeshtrave të tyre.

Ujori

Kjo është një kohë e mirë për të shprehur tekat dhe fantazitë tuaja dhe për të inkurajuar partnerin të bëjë të njëjtën gjë. Eksplorimi i mundësive të reja do t'ju sjellë më afër. Jini krijues dhe argëtohuni. Të qenit me dikë të cilit i besoni do të bëjë që vetëbesimi juaj të rritet dhe t'ju mundësojë të diskutoni ndjenjat tuaja më të thella.

Peshqit

Një kthesë në një ngjarje do t'ju bashkojë juve dhe një mik të vjetër. Do të ketë kaluar shumë kohë që kur jeni parë për herë të fundit. Do të keni ndryshuar nga pak të dy, por sapo të filloni të flisni, do të zbuloni se ata janë ende i njëjti që njihje.