HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Keni pasur disa momente ku e kishit të pamundur t’i dorëzoheshit tundimit. Ju thjesht dëshironi të argëtoheni dhe të harroni shqetësimet tuaja. Kujtojini vetes që largimi i rrëmujës emocionale nuk do të jetë aq argëtues sa krijimi i saj.

Demi

Një partner nuk është i sigurt për pikëpamjet e tij dhe ju e keni kuptuar këtë. Mund ta injoroni, por kjo gjë po shkakton tensione midis jush. Pak siguri nga ju mund të jetë gjithçka që nevojitet për t'i kthyer gjërat në normalitet përsëri midis jush.

Binjakët

Një bisedë e sinqertë me një koleg mund të zbulojë shumë gjëra nga e kaluara që nuk i keni ditur. Arsyeja pse ata janë vazhdimisht nervozë është sepse presin që gabimet e tyre të dalin nga puna e fundit që kanë bërë. Ju do t’i ndihmoni që të rikthejnë besimin e tyre.

Gaforrja

Disa ide emocionuese po diskutohen brenda familjes. Dikush dëshiron të fillojë me një projekt për përmirësimin e shtëpisë. Disa nga planet e tyre tingëllojnë të shkëlqyera, por disa të tjera nuk do të jenë të mundura. Një mënyrë e mirë për të vendosur se cilat do të bëni dhe cilat jo do të jetë të merrni në konsideratë të ardhurat tuaja.

Luani

Ju instiktivisht e dini kur duhet të flisni dhe kur partneri juaj ka nevojë për ju. Pavarësisht nëse është një ndjenjë e telepatisë ose e ndjeshmërisë suaj, kjo do t'ju ndihmojë t`i mbani marrëdhëniet në një ekuilibër me njerëzit e tjerë. Ata do të shfaqin vlerësime për mirëkuptimin tuaj.

Virgjëresha

Koha do të ikë pa u ndjerë kur të merreni me aktivitete interesante. Keni gjetur një mënyrë për të kapërcyer problemet që ju kanë penguar në të kaluarën. Mund të duhet të ndryshoni disa rregulla për javën, pasi keni gjëra të tjera për të ndjekur. Mos e harroni ta bëni këtë.

Peshorja

Dashuria e vërtetë vlen gjithmonë. Nëse jeni beqar dhe po kërkoni për një dashuri të qëndrueshme, ndoshta nuk e keni pritur se do takoni njeriun e zemrës, por sot mund të prezantoheni me dikë që mishëron gjithçka që ju kërkoni tek një partner.

Akrepi

Një marrëdhënie është argëtuese, por ju nuk ndjeni një lidhje të fortë emocionale me partnerin tuaj. Është koha të jesh i sinqertë dhe t`i bësh të ditur dikujt që pret më shumë nga ty, se sa je në gjendje të japësh. Ju mund të mendoni se është më mirë të injoroni ndjenjat tuaja sesa të shprehni atë që keni në zemër.

Shigjetari

Sapo të ndani mendjen për gjërat që doni, do të gjeni një mënyrë për të pasur sukses. Miqtë tuaj ju shohin si dikush që mund të zgjidhë çdo gjë që merr përsipër. Mos u habitni nëse ju kërkohet të merrni drejtimin e një projekti në grup. Një problem i komunitetit ka ngecur në vend për shkak të mungesës së fondeve. Një mbledhës fondesh do t’ju ndihmojë ta çoni këtë projekt në një fazë tjetër.

Bricjapi

Një frikë e të thënit të gjërave të gabuara para shefit ose kolegëve të punës po ju bën të shmangni një çështje që duhet të zgjidhet. Merrni frymë thellë dhe ndani hapur shqetësimet tuaja. Kjo do t'u japë njerëzve të tjerë një shans për t'u përgjigjur. Masa të reja do të vendosen për ta bërë jetën tuaj më të lehtë në të ardhmen.

Ujori

Të tjerëve do t'u duket se i zgjidhni gjërat në një mënyrë efikase. Do të ishte e lehtë ta humbisje veten në fantazi dhe për këtë arsye mund të të duhet të tërhiqesh nga turma. Zhvillimi i një projekti krijues ose leximi i një libri për kënaqësi do të jetë një ndryshim i mirëpritur i ritmit.

Peshqit

Nëse shefi juaj ose një koleg i vjetër ju ka shtyrë të shihni sa më larg që mundeni, ju tashmë e keni arritur kufirin tuaj. Është e rëndësishme që ata të mendojnë për ju, por është gjithnjë e më e vështirë t'i kënaqësh ata. Ju jeni të kënaqur me punën tuaj dhe kjo është ajo që me të vërtetë ka rëndësi. Është koha të relaksoheni dhe të argëtoheni.