HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 janar nga Russell Grant

Dashi

Një koleg ose një anëtar i ekipit tuaj nuk do të jetë i lumtur derisa të gjithë të pranojnë të provojnë idetë e tyre. Ju mendoni se ata janë jopraktikë dhe jorealistë. Nëse njerëzit e tjerë vendosin të ndjekin këto sugjerime, ju mund ta largoni veten me maturi dhe t'i lini të gjitha në dorë.

Demi

Ka vetëm kaq shumë gjëra që mund të përshtatni çdo ditë. Nuk mund të jesh aty për të gjithë. Nëse kohët e fundit nuk i keni marrë në konsideratë nevojat e një personi të dashur, kjo nuk ka qenë e qëllimshme. Përveçse nuk keni kohë, ajo që mund të kenë nevojë të kuptojnë është se edhe ju keni pasur nevojat tuaja dhe gjëra për të menduar.

Binjakët

Dikush është në humor për t`ju ngacmuar. Kjo mund të jetë mënyra e tyre për të shtuar shkëndijë në marrëdhënien tuaj. Nëse ju dhe një person i dashur keni rënë në dashuri kohët e fundit me njëri-tjetrin, një dhuratë e vogël, qoftë edhe për t`i çuar në restorantin e tyre të preferuar do t'ju ndihmojë.

Gaforrja

Sa më shumë mbështetje të keni nga të dashurit tuaj, aq më shumë ka të ngjarë që të jeni të suksesshëm në synimet tuaja aktuale. Bashkëpunimi brenda familjes është çelësi i lumturisë suaj në të ardhmen. Pas një diskutimi të gjatë me partnerin ose dikë që është po aq i afërt, mund të pranoni se është koha të rimendoni qasjen tuaj ndaj disa marrëdhënieve.

Luani

Ka diçka që duhet të bëni dhe arsyeja pse nuk e keni bërë ende këtë është sepse nuk doni as ta mendoni. Duhet ta mbyllni për të marrë frymë thellë dhe për ta hequr qafe. Pavarësisht nëse është një detyrë pune, diskutim apo një aplikim që duhet plotësuar, do të ndiheni më mirë sapo ta mbaroni.

Virgjëresha

Keni shpenzuar shumë kohë për një detyrë. Po pyesni veten se si ta bëni më të lehtë. Edhe pse jeni përpjekur ta bëni atë të përsosur, tashmë keni shpenzuar mjaft kohë në këtë detyrë të veçantë. Çdo ide që dikush ka se si të shkurtojë disa detaje do të pranohet me mirënjohje.

Peshorja

Është koha të filloni dhe të bëni ato ndryshime për të cilat keni menduar prej disa kohësh. Ju keni folur për to, keni diskutuar, keni pasur takime dhe keni menduar se si do t'i qaseni kësaj. Megjithatë ju ende nuk keni bërë asgjë. Jo më fjalë. Është koha për veprim.

Akrepi

Nuk mund të bëni gjithçka. Kolegët e vjetër e dinë që shpesh shkoni përtej thirrjes së detyrës për të kryer gjërat, por ata do të duhet të pranojnë se aktualisht, ju mund të përballoni vetëm përgjegjësitë tuaja normale. Gjithçka duket se është një luftë e vështirë.

Shigjetari

Kërkoni mundësi për të thyer akullin në marrëdhëniet që aktualisht janë thjesht kalimtare. Dikush që është i ri në vendin tuaj të punës do të donte t'ju njihte më mirë. Një punë që do të merrni së bashku do t'u japë atyre mundësinë ideale për ta bërë këtë.

Bricjapi

Ndoshta nuk keni qenë qëllimi juaj të kaloni orë të tëra duke u përpjekur të zgjidhni një problem, por dikush ka nevojë për ndihmë dhe do t'ju drejtohet. Nga ju pritet që të vazhdoni me punët që keni bërë për shumë vite. Nëse nuk jeni në humor, do ta kishit më mirë ta kërkonit devijimin diku tjetër.

Ujori

Dikush do të përpiqet t'ju shtyjë të merrni një vendim të vështirë. Sa më shumë presion që të bëjnë për ta bërë këtë, aq më shumë ka gjasa që t'i largoni. Një dhuratë në formë parash ose një çmim financiar do t'ju sigurojë mjetet për të përballuar diçka që keni dëshiruar ta zotëroni prej disa kohësh.

Peshqit

Lërini njerëzit që vazhdojnë t'ju ngarkojnë me më shumë përgjegjësi, të dinë se tashmë keni punë nga sa përballoni. Nuk ka kuptim të shqetësoheni se keni shumë për të bërë pa ndërmarrë hapa për ta ndryshuar këtë. Nëse nuk mendoni se mund ta përfundoni një punë para afatit të saj, kërkoni ndihmë.