HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 gusht nga Russell Grant

Dashi

Njerëzit kërkojnë shpesh shoqërinë tuaj, sepse ndihen gjithmonë të gëzuar kur jeni pranë. Është më e lehtë të ndani ndjenjat tuaja në një marrëdhënie të ngushtë. Inkurajoni partnerin tuaj të bëjë të njëjtën gjë.

Demi

Së shpejti financat do të rriten. Vështirësitë do të zgjidhen nëse tregoheni të durueshëm dhe këmbëngulës. Një kombinim i vëzhgimeve tuaja me sens të përbashkët dhe sugjerimeve krijuese të partnerit do të zbulojnë një zgjidhje.

Binjakët

Ndoshta nuk e keni kuptuar se sa punë kanë mbetur pa përfunduar kohët e fundit derisa të bëni një listë të gjithçkaje që duhet të bëni gjatë ditëve në vijim. Duhet të plotësohen formularët, aplikimet duhet të dërgohen dhe të nënshkruhen dokumentet e rëndësishme nëse jeni duke pritur për nënshkrimin e një personi tjetër.

Gaforrja

Një kontrate kredie afatgjatë po i vjen fundi. Kjo do të thotë që pasi të paguhen faturat rutinë, do të mbeten më shumë para në bankë. Ju nuk dëshironi t'i ndërtoni shumë shpresat tuaja, por ka shenja që financat tuaja kanë filluar të përmirësohen.

Luani

Kur ka më pak mosmarrëveshje për financat, do të jeni në një pozicion më të mirë për të përmirësuar një marrëdhënie të tensionuar. Është e vështirë për ju të ndiheni romantik kur jeni të shqetësuar për të ruajtur financat.

Virgjëresha

Shefi juaj ose një koleg do t'ju vendosë një sfidë interesante. Mund të bëni justifikime. Por në vend të kësaj, ju duhet ta shikoni këtë si mundësinë tuaj për të provuar vlerën tuaj. Përfundimi i këtij projekti do t'ju japë një ndjenjë krenarie.

Peshorja

Meqë keni kaq shumë për të menduar, mund të bëni me pak paqe dhe qetësi. Jeta ka qenë e ngarkuar kohët e fundit dhe tani po mendoni se do të bëni gjithçka për një jetë të qetë.

Akrepi

Do t'ju jepet drita jeshile që të vazhdoni me një projekt të diskutuar së fundmi. Nuk e kishit pritur që kjo të ndodhte kaq shpejt. Edhe pse kishit shpresuar të merrnit miratimin, kjo ka ardhur shumë shpejt. Do të kishit preferuar të kishit më shumë kohë për t'u organizuar.

Shigjetari

Po pyesni veten për një miqësi të re kur paparashikueshmëria e dikujt ju bën të pyesni veten se sa mirë do t'ia dilni bashkë. Nëse ndani të njëjtat interesa, kjo marrëdhënie mund të jetë edhe më e dobishme. Bashkimi i forcave me një person të çuditshëm mund të jetë shumë argëtues.

Bricjapi

Një shok që ka opinione të ndryshme po ju vështirëson jetën. Mund t'i kushtoni pak kohë vetes. Nuk ka vend për të menduar seriozisht, ose për të vazhduar me projekte personale. Ajo që ju duhet vërtet është të relaksoheni dhe të shijoni pak paqe dhe qetësi.

Ujori

Një mik apo fqinji juaj do të ndihmojë në një fushë me të cilën keni probleme. Do t'i vlerësoni këshillat dhe udhëzimet e tij dhe për shkak se e gjithë kjo ka shumë kuptim, do të kuptoni se po bëni gjënë e duhur.

Peshqit

Do të kuptoni shpejt se dikush i afërt ka diçka në mendjen e tij. Ftojeni atë të flasë. Do të befasohet nga ndjeshmëria juaj. Do të jetë mirë që të jetë në gjendje të tregojë hapur ndjenjat dhe kjo gjithashtu ju ndihmon të kuptoni më mirë se çfarë po kalon.