HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Ju jeni duke luftuar për të treguar entuziazëm për një projekt në grup ose detyrë në punë që ju ka pëlqyer në të kaluarën. Kjo mund të ketë të bëjë me ndryshimet brenda ekipit dhe mënyrën se si po sillen disa njerëz. Ju do të mendoni se po u bëni atyre një dëm të rëndë duke shprehur mendimet tuaja.

Demi

Planet për një event festiv apo për t'u bërë bashkë kanë mbetur pezull deri në minutën e fundit. Të gjithë do të kenë idenë e tyre se si t'i shkojnë gjërat. Jeni duke u lodhur nga mosmarrëveshjet. Ju madje mund të tërhiqeni nga disa diskutime dhe të pranoni t'ua lini të tjerëve që të merren me to.

Binjakët

Një fqinj i ri po shkakton tension mes jush dhe partnerit tuaj. Ju keni filluar të merrni përshtypjen se ky person luan kundër jush. Tani po e kuptoni se keni zbuluar shumë nga jeta juaj private ndaj dikujt që nuk mund t'i besohet.

Gaforrja

Jeni duke menduar për një zhvendosje të shtëpisë ose një projekt për përmirësimin e shtëpisë. Ndryshimi i drejtimit të karrierës tuaj ose të partnerit mund ta bëjë këtë të nevojshme. Nëse një ofertë pune pranohet dhe është shumë larg nga vendbanimi juaj aktual; mund të lindë nevoja për të zgjidhur pasojat e një ndryshimi të tillë në familjen tuaj.

Luani

Duhet të merren masa paraprake nëse përfshihen në ndonjë fushë, aktivitet ose trajtim që mund të shkaktojë një reaksion alergjik. Një sëmundje mund të ndikojë në sistemin tuaj imunitar, edhe nëse kjo nuk ju ka ndodhur kurrë më parë. Mund të ketë nevojë të rimendoni se cilat gjëra ju shkaktojnë alergji.

Virgjëresha

Dikush nuk është i lumtur për diçka. Ata nuk do ta thonë drejtpërdrejt, por humori i tyre do t'ju paralajmërojë për faktin se janë të mërzitur për disa plane që po bëhen. Nuk do të jetë e lehtë të jesh i durueshëm, por nëse do të shmangësh një debat, mund të duhet të durosh inatet e tyre për një kohë të shkurtër.

Peshorja

Përgatituni mirë për një intervistë pune. Hulumtoni kompaninë për të cilën mund të punoni. Tregoni një fytyrë pozitive dhe të sigurt tek çdo punëdhënës dhe do t'i bëni përshtypje me talentet tuaja. Një dorëzim që e prisnit do të vijë në kohë, por artikulli nuk do të jetë ai që keni porositur.

Akrepi

Do t'ju kërkohet të ndihmoni të organizoni një festë familjare së bashku. Jo vetëm kjo, por nga ju pritet të planifikoni të gjitha ushqimet, pijet dhe argëtimet. Mund të mos keni kohë për të gjitha këto. Restoranti do të ishte një zgjidhje e mirë.

Shigjetari

Nuk e keni problem të ndihmoni një mik apo të afërm që po e sheh nevojën për të ndryshuar marrëveshje pothuajse çdo orë. Siç ndodh, ju jeni duke shijuar sfidën, sepse për ju është më e rëndësishme që të shijoni sfidën, shumëllojshmërinë dhe shkathtësinë sesa të keni gjithçka në rregull.

Bricjapi

Në vend të planeve tuaja origjinale për ditën, një mik ose anëtar i familjes suaj mund t'ju ftojë të bashkoheni me ta për në diçka që ata kanë rregulluar. Ata do të jenë plot me premtime se do të kaloni një kohë të mirë dhe në të vërtetë, mund t'ju duket interesante t'i ndiqni idetë e tyre.

Ujori

Një çështje ligjore ose financiare do të dalë për shqyrtim. Ju nuk dëshironi të shpenzoni shumë kohë duke menduar për të, por nuk duhet të rrezikoni. Dëgjoni këshillat profesionale. Nëse është e nevojshme, bëjini vetë kontratat për të parë nëse mund të dalloni ndonjë gabim. Mos u nxitoni kur merreni me ndonjë gjë që mund të ndikojë në të ardhmen tuaj.

Peshqit

Nuk është një ide e mirë që problemet personale të shfaqen në punë. Mendja juaj është e preokupuar dhe kjo mund të çojë në një gabim të pakujdesshëm. Nëse jeni duke punuar me makineri, jini jashtëzakonisht të kujdesshëm për të ndjekur të gjitha udhëzimet e sigurisë. Mundohuni të largoni shqetësimet private deri në një kohë kur të ketë më shumë privatësi për t'i menduar gjërat.