HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Ju jeni duke u parë nga një numër i madh njerëzish. Disa kolegë të vjetër po sillen çuditshëm dhe ju po kuptoni se diçka po ndodh pas skene. Po zhvillohet një punë në të cilën ju po jepni më të mirën tuaj dhe po tregoni se jeni më shumë se të aftë për të marrë përgjegjësi të reja.

Demi

Në rrethin tuaj keni qenë gjithmonë ai që sheh gjithçka nga një këndvështrim i arsyes së shëndoshë. Ju nuk jeni të prirur të shpenzoni para për artikuj që nuk ju duhen, për të cilët do të pendoheshit pas blerjes. Një i afërm u nuk do të jetë aq mendjemprehtë sa ju. Disa fjalë të zgjedhura mirë nga ju do t'i ndihmojnë të mos shpenzojnë para kot.

Binjakët

Ju mund të mendoni në fillim se një detyrë e papritur ose një detyrë pune është përtej aftësive tuaja. Kjo mund t'ju shkaktojë disa net pa gjumë. Kur në të vërtetë përballeni me ndonjë gjë që duket e vështirë ose e komplikuar, mos jini në panik. Kaloni pak kohë duke i menduar gjërat para se të filloni dhe mbi të gjitha, qëndroni të qetë.

Gaforrja

Fshehja e ndjenjave dhe mendimeve tuaja nga njerëzit që doni po shkakton një problem. Kur dikush vazhdon të kritikojë sugjerimet tuaja, ju mund të tundoheni të tërhiqeni, emocionalisht. Ju nuk mund të vazhdoni kështu, kur kjo ju bën të palumtur. Njerëzit duhet t`ju pranojnë për atë që jeni dhe të respektojnë pikëpamjet tuaja.

Luani

Dikush që vështirë se e njihni do të duket jashtëzakonisht i etur për të diskutuar problemet e tij personale. Ju nuk jeni i sigurt se si të përgjigjeni. Megjithëse e kuptoni se ata kanë nevojë për këshilla dhe kanë nevojë për dikë me të cilin duan të flasin, habiteni që ju kanë zgjedhur.

Virgjëresha

Takimet virtuale dhe çdo aktivitet që ju lejon të përdorni trurin tuaj do t'i përshtaten humorit sot. Ftesat e befasishme gjithashtu mund të dalin në rrugën tuaj. Mos u shqetësoni nëse nuk keni kohë për t'u përgatitur. Kështu nuk do e vrisni mendjen se çfarë duhet të vishni.

Peshorja

Ju duket se do të gjallëroheni nën drejtimin e një miku të guximshëm. Jini të hapur për të provuar aktivitete të reja, për të fituar aftësi të reja. Mos u shqetësoni për të ardhmen. Jetoni momentin. Nëse jeni duke punuar, vendet e punës që kërkojnë imagjinatë do t'i aromën që i duhet ditës tuaj. Nuk ka asgjë që ju pëlqen më shumë sesa të jeni krijues.

Akrepi

Prisni të shijoni shumë paqe dhe qetësi. Kjo është pikërisht ajo që ju nevojitet. Nuk do të ketë rëndësi për ju nëse njerëzit e tjerë janë tepër të zënë me punët dhe interesat e tyre. Ju do ta shijoni këtë qetësi si një bonus, sepse do t'ju japë një shans shumë të nevojshëm për t'i kushtuar kohë vetes.

Shigjetari

Do të merrni shumë kënaqësi nga kalimi i kohës me familjen dhe miqtë tuaj më të ngushtë. Qëndrimi në shtëpi ju tërheq kaq shumë. Megjithëse po kaloni kohë brenda katër mureve tuaja, mos u lodhni me punët e përditshme. Qëllimi është që të relaksoheni sa më shumë.

Bricjapi

Një mik i cili po kërkon mënyra për të bërë para shtesë do të vijë tek ju me përralla pazaresh dhe investime gjoja të pagabueshme. Ju do të shihni të meta në propozimet e tij. Ai nuk do ta pranojnë këtë, por premtimet e tij bazohen tek dëshirat dhe jo mundësitë reale.

Ujori

Nëse një koleg ose i afërm duket se po ju godet rëndë, reagimi juaj i natyrshëm është ta fajësoni atë që jua bën jetën më të vështirë. Synimi i tij është e kundërta. Ai thjesht do t`ju ndihmojë. Edhe pse do të jetë e vështirë t'i përgjigjeni pozitivisht kritikave të tij, nuk mund ta shmangni faktin që ju duhet të ndryshoni mënyrat tuaja.

Peshqit

Përzierja me njerëz që janë më aventurierë do t`ju bëjë të provoni gjëra të reja. Do të ketë ide që do t`i refuzoni, sepse ekziston një kufi në atë që mund të bëni dhe atë që thjesht nuk mundeni.