HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 janar nga Russell Grant

Dashi

Ka një ndryshim në horizont. Merrni kohën tuaj kur merreni me çështje të rëndësishme financiare ose biznesi. Nëse dikush ju ka besuar një punë të rëndësishme, kontrolloni dy herë gjithçka që bëni. Një koleg do të zbulojë informacionin që duhet ta kishte mbajtur për vete dhe kjo mund të jetë në avantazhin tuaj.

Demi

Nuk do të dëshironi të refuzoni një mundësi për të fituar ca para shtesë. Në fakt do të ishte marrëzi të mos e konsideroje, sidomos nëse ke pasur probleme me pagesën e faturave. Dikush mund të ofrohet t'ju paguajë për aftësitë që keni dhe që ata i kanë admiruar gjithmonë. Do të jetë e vështirë të përshtateni me rutinat tuaja normale, por do të gjeni një mënyrë për ta bërë këtë.

Binjakët

Fshihni ndjenjat edhe nëse dyshoni se dikush nuk është i sinqertë me ju. Nëse ata ndjejnë se jeni dyshues, do të bëhen më të zgjuar për të fshehur të gjitha gjurmët e asaj që po ndodh në të vërtetë. Thjesht mos lejoni që xhelozia të marrë drejtimin e situatës. Qëndroni të qetë.

Gaforrja

Nënshkrimi juaj kërkohet në një dokument. Dikush në familje është i prirur ta zgjidhë këtë. Ju mendoni se ata janë shumë të nxituar. Këmbëngulni të flisni dhe bëjini të kuptojnë situatën.

Luani

Një punë që ju kërkohet të bëni do të marrë më shumë nga koha juaj sesa do të dëshironit vërtet. Edhe nëse ju ofrohet pagesa për këtë, përpjekja nuk do të duket se ia vlen. Një i afërm më i vjetër do të mendojë se jeni budalla që refuzoni këtë ofertë, por duhet të mendoheni mirë.

Virgjëresha

Dikush do të ankohet se po filloni ta neglizhoni. Edhe nëse kjo thuhet në një mënyrë të butë, ju do ta konsideroni këtë si një grindje serioze dhe do të dëshironi të dilni nga rruga juaj për t'i bërë ata të ndiejnë se ju interesoni.

Peshorja

Nëse keni ndonjë zgjedhje se si ta kaloni kohën tuaj, nuk do të ketë dy mënyra për këtë. Preferoni të relaksoheni dhe të vazhdoni me një hobi ose aktivitet personal që nuk keni mundur ta shijoni, aq sa do të kishit dashur kohët e fundit. Kjo do të jetë diçka që ka nevojë për imagjinatë dhe kreativitet.

Akrepi

Nivelet e energjisë kanë një rënie të mprehtë. Ju mund të ndiheni fajtorë për neglizhencën e përgjegjësive më herët kur kishit kohë, por nuk shqetësoheshit. Nuk jeni në humor për angazhime të rregullta. Hiqni mënjanë çdo ndjenjë faji dhe merrni pjesën tjetër që ju nevojitet për të rimbushur bateritë tuaja.

Shigjetari

Po filloni të ndiheni sikur edhe po të kishit 100 palë duar që nuk do të mjaftonin për të bërë të lumtur dikë. Ata duan gjithçka dhe presin shumë nga ju. Do të jetë e rëndësishme t'i zbuloni ndjenjat tuaja, sepse nuk mund të grumbulloni gjithçka brenda pa bërë praktikisht asgjë.

Bricjapi

Po kërkoni mënyra të reja për t'u argëtuar. Ju keni punuar shumë dhe ndoshta është koha që të gjeni një mënyrë për të balancuar përgjegjësinë me kohën e pushimit. Argëtimi dhe kënaqësia nuk do të gjenden në mjediset tuaja të zakonshme pasi gjithmonë ka diçka që duhet bërë. Nëse vërtet dëshironi të relaksoheni, largohuni nga mjediset e njohura.

Ujori

Mundohuni të relaksoheni. Nëse jeni duke punuar, lërini të tjerët të vendosin ritmin. Një mik që nuk po kalon shumë mirë do të hedhë zhgënjimin e tij mbi ju. Mos u ndjeni fajtor për gjetjen e një justifikimi për t'u larguar. Ju keni problemet tuaja, por do të preferoni të mos hyni në detaje rreth tyre.

Peshqit

Nuk ka rëndësi se ku jeni, në punë, në shtëpi apo në jetën tuaj shoqërore, do të bënit më mirë të mos përfshiheni në aktivitete në grup. Ka dikë me të cilin nuk po kaloni mirë dhe derisa të jeni në gjendje të zgjidhni mosmarrëveshjet tuaja, nuk mund të relaksoheni kur ata janë pranë.