HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 tetor nga Russell Grant

Dashi

Zakonet e partnerit që nuk ju shqetësonin kurrë, kanë filluar t'ju çmendin. Do të jetë duke kërkuar shumë nga ju të përpiqeni të shihni të mirën tek njerëzit që ju acarojnë dhe ju mërzitin. Ju duhet të gjeni një mjedis qetësues dhe do të relaksoheni përpara se të thoni diçka për të cilën e dini se do të pendoheni.

Demi

Dikush ka filluar të ndihet i lënë pas dore. Ju keni një dëshirë të fortë për të arritur sukses financiar, por kjo po ju mban larg nga njerëzit që doni. Megjithëse puna juaj është e rëndësishme, ju jeni gjithashtu mjaft të zgjuar për të pranuar se një partner besnik dhe i dashur ia vlen të peshohet në ar.

Binjakët

Edhe pse një mik është qartësisht dyshues për diçka, ai nuk do të zbulojë saktësisht se çfarë ka në mendje. Ata do të bëjnë shumë pyetje, por do të refuzojnë t'u përgjigjen pyetjeve tuaja. Kjo ju bën edhe më të ndrojtur, gjë që i bën ata t'ju akuzojnë se jeni të fshehtë.

Gaforrja

Jeni plot pyetje. Jeni duke mbi-analizuar gjithçka dhe kjo po ju bën pak mbresëlënës. Ju keni dhjetëra pyetje për të cilat dëshironi përgjigje dhe nuk ka gjasa që njerëzit me të cilët flisni të jenë në gjendje t'ju ndihmojnë. Megjithatë, një mik do të jetë në gjendje t'ju qetësojë për një çështje që po ju shqetëson.

Luani

Do të jeni mirënjohës për mbështetjen e shefit tuaj ose të një kolegu, kur keni pritur të kundërtën. Do të bëhet e qartë se keni aftësi të dobishme për një detyrë të rëndësishme. Ata duket se nuk janë në gjendje të tregojnë imagjinatën dhe kreativitetin që nevojitet për të pasur sukses në këtë detyrë.

Virgjëresha

Familja mbështetet tek ju për të qenë të fortë kur përballeni me një situatë emocionale. Do të jetë personaliteti juaj i qetë dhe forca e brendshme që do t'i frymëzojë të tjerët. Vetëm sigurohuni që të mos merrni përgjegjësitë ndaj familjes dhe miqve tuaj që mund të bëhen dërrmuese.

Peshorja

Psikologjikisht jeni gati të mbyllni një kapitull në jetën tuaj që ka qenë mjaft dramatik dhe emocional. Kontakti me dikë me të cilin jetonit ose punonit nuk do të jetë aq i pakëndshëm sa e prisnit. Mund të mësoni diçka interesante për të kaluarën që ju ishte fshehur.

Akrepi

Disa mendime të thella do t'ju kujtojnë ndjenjat tuaja reale për jetën, dashurinë dhe marrëdhëniet. Keni humbur kontaktin me prioritetet tuaja reale. Disa fusha të jetës suaj janë lënë pas dore fatkeqësisht. Marrëveshjet e reja do t'ju ndihmojnë ta kompensoni këtë. Shefi juaj ose një koleg i vjetër mund të ankohet, por kjo nuk do t'ju shqetësojë.

Shigjetari

Do të jeni të shpejtë në të menduar, të shpejtë në veprim dhe të etur për të kapur një mundësi të mirë. Kur bëhet fjalë për një shans për të përmirësuar gjendjen tuaj, nuk do të përmbaheni. Ju jeni hapa përpara se të gjithë të tjerët dhe kjo do t'ju vendosë të parët në radhë për një ofertë.

Bricjapi

Kishit ide të qarta se si ta shfrytëzoni kohën në mënyrë konstruktive. Ju gjithashtu mund ta bëni atë me një ndihmë. Ju nuk mendoni se po kërkoni shumë, por të tjerët do të kundërshtojnë dhe refuzojnë kërkesat tuaja thjesht sepse synojnë ta kalojnë ditën në një mënyrë më dembele.

Ujori

Do t'ju jepet një bakshish, ofertë ose mundësi që do të rrisë perspektivat tuaja. Edhe nëse do të kishit synuar të qëndronit brenda për pjesën më të madhe të ditës, të paktën hidhni një sy jashtë për të parë se çfarë po bën pjesa tjetër e botës.

Peshqit

Përkushtimi juaj në prapaskenë duhet vlerësuar. Gjithmonë keni preferuar të luani një rol mbështetës. Megjithatë, puna që bëni është një pjesë e rëndësishme e të gjithë organizatës. Ju meritoni të njiheni për rolin që luani. Mos u besoni justifikimeve të bëra nga dikush në pushtet për sjelljen e tyre të vrazhdë.