HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 shtator nga Russell Grant

Dashi

Nëse nuk jeni të sigurt se si të përgjigjeni kur dikush ju pyet se si ndiheni, është në rregull t'i thoni se jeni mirë, por duhet të përpunoni emocionet tuaja. Kërkoni të flisni për të më vonë pasi të keni kuptuar ndjenjat tuaja. Të jesh i sinqertë për mënyrën se si ndihesh është një mënyrë e mirë për të marrë respektin e njerëzve të tjerë.

Demi

Do të preferoni të jeni gjithmonë të kujdesshëm. Mos u turpëroni nga vendosja e objektivave tuaja të larta. Cilatdo qofshin qëllimet tuaja, ju keni vendosmërinë në anën tuaj. Nëse vërtet besoni se mund të arrini në majë, asgjë nuk mund t'ju ndalojë.

Binjakët

Vetëbesimi juaj po rritet falë një arritjeje të fundit për të cilën mund të jeni krenarë. Entuziazmi dhe shpirti juaj në rritje janë të dukshme për të gjithë. Lumturia është ngjitëse dhe nuk ka dyshim se energjia dhe entuziazmi juaj prek të gjithë ata që ju rrethojnë.

Gaforrja

Është e diskutueshme nëse një ofertë apo mundësi ju vjen përmes fatit të mirë apo ka të bëjë me punën tuaj të palodhur të ditëve të fundit. Ajo që është e rëndësishme është që ju jeni në një pozicion të fortë tani për të vendosur se ku duhet të jetë jeta juaj.

Luani

Jeni duke mbi-analizuar përgjigjet e njerëzve, ndërkohë ata janë të sinqertë në këtë qëllim. Madje po i interpretoni shprehjet e tyre të fytyrës për keq.

Virgjëresha

Jeni të vetëdijshëm për një situatë që po u shkakton dhimbje koke një numri njerëzish. Ose do t'ju ankohen ose do t'ju drejtohen me pyetje dhe kërkesa për udhëzim. Aftësia juaj për të udhëhequr nuk do të jetë befasi për ata që ju njohin si praktik dhe të besueshëm.

Peshorja

Dikush që është i ri në jetën tuaj po bëhet shpejt i rëndësishëm për ju si mik apo partner romantik. Një marrëdhënie apo miqësi e re po përparon bukur. Favorizohen aktivitetet e përbashkëta. Lumturia vjen nga festimi i suksesit që po shijoni së bashku.

Akrepi

Miqtë dhe kolegët respektojnë dhe vlerësojnë shpirtin tuaj bashkëpunues. Nuk ka rëndësi nëse jeni duke u bashkuar me të afërmit, miqtë apo kolegët, shpërblimet që të gjithë po shijoni nga një projekt i përbashkët do ta bëjnë atë të vlejë gjithë kohën dhe përpjekjen që po bëni për të.

Shigjetari

Lajmet e mira do të jenë të lidhura me një të afërm që është në radhë për pak fat parash. Familja dhe miqtë tuaj nuk janë lexues të mendjes. Nëse dëshironi që dikush të jetë i sinqertë me ju, përgatituni të uleni me të dhe të keni diskutime të hapura dhe të vërteta.

Bricjapi

Shpërblimet më të mira do të vijnë nga një qasje e përgjegjshme dhe diplomatike ndaj ngjarjeve dhe marrëveshjeve shoqërore. Mund të jetë befasi për ju kur kuptoni se dukeni se jeni personi më popullor përreth. Njerëzit e duan sensin tuaj të humorit dhe vëzhgimet praktike.

Ujori

Jeni të qartë për atë që kërkoni dhe megjithatë duket se nuk mund të merrni përgjigje të qarta. Ju nuk mund ta kuptoni pse dikush është kaq i paqartë. Nëse kjo vazhdon, ka të ngjarë të hasni probleme të mëtejshme. Bëjini të tjerët të sqarojnë se çfarë nënkuptojnë në të vërtetë.

Peshqit

Ju dhe ish-i juaj po mendoni të ribashkoheni pas ndarjes disa kohë më parë. Sa ju ka munguar vërtet apo sa e keni dashuruar njëri-tjetrin? Çfarë keni mësuar nga ndarja? Ju mund t'ju duhet t'i kujtoni vetes se jeni ndarë për një arsye.