HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një dëshirë për të përmirësuar kuptimin tuaj për fusha të caktuara të jetës suaj do t`ju bëjë të ndiheni shumë më të fortë. Do ndiheni edhe shumë më pozitivë. Mos lejoni që pengesat e vogla t'ju penalizojnë.

Demi

Një debat i vazhdueshëm nuk do të zgjidhet sot dhe tensioni midis jush dhe një të dashuri ose kolegu po ju merr gjithë energjitë. Kjo çështje ka ngritur disa pikëpyetje domethënëse dhe nuk do të ketë përgjigje të lehtë. Përpiquni të gjeni një gjuhë të përbashkët dhe kjo mund t`ju ndihmojë të ecni përpara.

Binjakët

Nëse jeni në gjendje të dilni, aq më mirë. Ju mendoni se keni kaluar më shumë kohë brenda katër mureve. Do të jetë takimi dhe biseda me miqtë që do t'ju japë shumë buzëqeshje.

Gaforrja

Interesohuni për çështjet e komunitetit dhe do të keni shansin të provoni talentet në disa fusha të reja. Ju mund të mos arrini rezultat në gjithçka që përpiqeni, por mund të zbuloni aftësi që kurrë nuk i dinit se i kishit nëse jeni të gatshëm të praktikoni pak më shumë. Një koleg i vjetër që ju ka nënvlerësuar kohët e fundit do të shohë për çfarë jeni të aftë.

Luani

Po bëni disa plane emocionuese për javët në vazhdim. Një mik i ngushtë mund të ndiejë eksitimin tuaj të ndrydhur dhe do të dijë se çfarë po ndodh. Ende nuk jeni gati të zbuloni se çfarë po planifikoni pasi dëshironi që të jetë një surprizë e veçantë. Disa sekrete janë të vështira për t’u mbajtur, por nuk do të vonojë shumë dhe mund t’i zbuloni të gjitha.

Virgjëresha

Ju po bëni më të mirën tuaj për të mbështetur familjen tuaj dhe dikë që ka nevojë për ju. Kjo ju jep pak kohë për veten. Një fushë që nuk mund ta lini mënjanë për të tjerët është puna juaj. Ju nuk mund të lini gjithçka për të gjithë. Të jesh përgjegjës për veprimet e tua në vendin e punës duhet të të inkurajojë të qëndrosh në rrugën e duhur.

Peshorja

Sa më shumë përpjekje të bëni për të kënaqur dikë që nuk është kurrë i lumtur ose mirënjohës, aq më shumë ka të ngjarë që përfundimisht të largoheni. Normalisht ju do të bëni gjithçka për hir të paqes, por ekziston një kufi. Debatet po ju tensionojnë dhe po zhgënjeheni me sjelljen fëminore të një miku.

Akrepi

Partneri juaj ose një koleg ka përfunduar tashmë punën që keni dashur të bëni. Për momentin nuk mund ta injoroni shëndetin tuaj dhe nëse nuk do të merrni përgjegjësi për veten sot, askush nuk do ta bëjë për juve nesër.

Shigjetari

Përmbushja e një detyrimi të rëndësishëm do t'ju japë një ndjenjë të përmbushjes personale. Në çështjet kryesore gjatë komunikimeve do të bini dakord. Idetë e çuditshme të një kolegu do t'ju entuziazmojnë.

Bricjapi

Ju mund të bini dakord të merrni përsipër përgjegjësi shtesë të punës për shkak të mungesës së stafit. Merrni frymë thellë sa herë që filloni të ndiheni të shqetësuar. E gjitha çfarë duhet të bëni është t’i qaseni kësaj pune në një mënyrë të arsyeshme dhe praktike. Jeni natyrshëm i bekuar me aftësitë që keni dhe suksesin e keni të garantuar.

Ujori

Kur një gabim ose keqkuptim i së kaluarës do shfaqet përsëri në biseda, jeni gati që dikush të largohet. Mund të dalë në kundërshtim me pritshmëritë tuaja, por do jeni më të lumtur në këtë mënyrë në fund.

Peshqit

Një karakter dominant në shtëpinë tuaj ose vendin e punës po e bën jetën tuaj të mjerueshme. Keni frikë të jeni në shoqërinë e tyre. Nuk ka mjaftueshëm dhënie dhe marrje në këtë marrëdhënie dhe ju nuk ndiheni më të njëjtë për planet e përbashkëta. Po ju pëlqen gjithnjë e më pak.