HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 mars nga Russell Grant

Dashi

Një mik apo koleg do t'ju kërkojë të bëni shumë favorizime. Jini të arsyeshëm dhe inkurajoni të tjerët të vazhdojnë me përgjegjësitë e tyre. Nuk mund të pritet që ju të bëni gjithçka.

Demi

Do të ketë përparësi të përbashkëta në bashkimin e aftësive dhe burimeve. Një projekt i komunitetit do të jetë shansi për të cilin keni shpresuar deri tani. Do të ndani ide rreth përmirësimit të komunitetit tuaj. Kontrolloni dy herë nëse nuk mbani mend datat ose detajet e marrëveshjeve të bëra tashmë. Një fqinj i vjetër do t'ju ndihmojë të pranoni disa zhvillime të çuditshme.

Binjakët

Ndiqni udhëzimet për rutina të reja. Gabimet mund të shmangen me kujdes. Një situatë grupi do të ndryshojë. Në fund të fundit, do të varet nga ju që të shfrytëzoni në maksimum mundësitë që ju hapen.

Gaforrja

Ju shpërqendroheni lehtësisht dhe do të jeni shumë të ndjeshëm ndaj stimujve të jashtëm. Pavarësisht nëse jeni duke studiuar, ose duke punuar për një detyrë të komplikuar, shmangni vendet e zhurmshme. Bëni kontrolle të rregullta mjekësore.

Luani

Të tjerët kanë filluar të shohin sensin tuaj të mrekullueshëm të humorit. Në vend që të jeni kokëfortë dhe të vendosur për të ndjekur rrugën tuaj, jeni duke inkurajuar të tjerët të shkojnë pas asaj që mendojnë se është e drejtë. Jeni lodhur duke qenë gjithnjë seriozë.

Virgjëresha

Po shqetësoheni shumë për një rol ose detyrim të ri. Jeni i vetmi që e mendoni këtë. Të tjerët do të tregojnë se kanë besim absolut në aftësitë tuaja. Shqetësimi juaj buron nga mosdëshira për të zhgënjyer njerëzit. Sapo të filloni do të kuptoni se jeni më se të aftë për këtë pozicion.

Peshorja

Luaj me kohë kur të kërkohet një mendim në një situatë që po shkakton grindje. Një mosmarrëveshje në familje ose në vendin e punës do të turbullojë të gjitha punët e tjera. Ju nuk doni të përfshiheni dhe ka shumë mundësi që kjo situatë të zgjidhet. Mos e jepni fare mendimin tuaj.

Akrepi

Kur ankthi shtohet është e pamundur të relaksohesh. Ju mund të keni nevojë për hapësirën tuaj private ose të përziheni vetëm me ata që janë të ndjeshëm ndaj ndjenjave tuaja. Flisni për problemet tuaja, kjo do të jetë një ndihmë e madhe.

Shigjetari

Asgjë nuk shkon mirë herën e parë që e provoni. Debatet në një përpjekje ekipi do të parandalojnë përparimin. Angazhimet e punës do të ndërhyjnë në planet familjare. Mund të duket sikur për çdo hap përpara që bëni, po bëni edhe dy hapa prapa. Mos u dorëzoni. Përfundimisht do të filloni të shikoni rezultate.

Bricjapi

Ka diçka që do të kishit dashur ta kishit bërë ndryshe. Më mirë akoma, mund të preferonit të mos e kishit bërë fare. Veprimi retrospektiv nuk mund të ndryshojë atë që ka ndodhur tashmë, por mund t'ju ndalojë të bëni përsëri të njëjtin gabim. Meqenëse jeni në gjendje të kujtoni, sigurohuni që të mësoni nga mësimet e së kaluarës.

Ujori

Ajri do të pastrohet pas një diskutimi nga zemra. Një mik i ngushtë ose një i dashur do të përqafojë ndershmërinë tuaj dhe ju nuk ndiheni më të detyruar të fshehni mendimet dhe ndjenjat tuaja. Ju e kuptoni që shumë gjëra kanë mbetur pa thënë në të kaluarën dhe nuk do të bëni më të njëjtin gabim.

Peshqit

Nuk do të ketë shqetësim për ju të dilni vullnetarisht për të bërë një punë që askush tjetër nuk dëshiron ta bëjë. Kjo mund të mos jetë një detyrë emocionuese por as nuk është e vështirë. Dikush do të lehtësohet kur e vendos këtë çështje në duart tuaja të sigurta. Marrëdhëniet janë të lumtura dhe harmonike. Komunikimet me njerëzit në distancë do të çojnë në një marrëveshje emocionuese.