HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 tetor nga Russell Grant

Dashi

Një njeri që do takoni sot ka shumë më shumë për të treguar sesa mendoni. Mund të mos ju përshtatet menjëherë, por jepini kohë. Mund të jetë një koleg. Përshtypjet e para mund të jenë mashtruese. Do të jetë veçanërisht e vështirë për t'u marrë me ata që janë në një pozitë mbi ju.

Demi

Keni një vendim të madh për të marrë. Ju dëshironi të merrni kohën tuaj për këtë. Ndryshimi ju bën nervoz. Në të njëjtën kohë e kuptoni se një zgjedhje e caktuar mund të hapë rrugën për një tëardhme të suksesshme. Për shkak të pasigurisë, ajo që mund të jetë një ëndërr e realizueshme, duket më shumë si një makth. Lëreni gjithçka të shfaqë anët e veta dhe më pas vendosni se çfarë do të bëni.

Binjakët

Shmangni lëvizjet impulsive. Jeni gati të merrni një vendim që mund të ndikojë në pjesën tjetër të jetës suaj. Kaloni pak kohë vetëm duke e menduar këtë më me kujdes. Ka shumë gjëra që po ndodhin në jetën tuaj dhe keni shumë për të menduar. Ju duhet të merrni kohën tuaj.

Gaforrja

Një mik apo koleg që është shfaqur gjithmonë i fortë si guri, fsheh faktin se ka disa shqetësime të mëdha në mendje. Ata ndjehen sikur po shkatërrohen, por nga jashtë nuk tregojnë asnjë shenjë për këtë. Besojini intuitës suaj dhe nëse kuptoni se dikush ka nevojë për mbështetje, ofrojini tuajën.

Luani

Dikush që ka qenë i kundërshtueshëm ndaj jush në të kaluarën do të duket më i gatshëm për të mbështetur idetë tuaja. Mos pyesni pse ka ndryshuar. Nëse keni nevojë për mbështetjen e tyre, shfrytëzojeni sa më shumë këtë mundësi të papritur.

Virgjëresha

Nëse i thoni dikujt që nuk e keni problem t'i bëni një nder, e thoni vërtet apo thjesht po tregoheni të sjellshëm? Një miku i duhet një dorë ndihmë dhe ju mund të ndiheni të detyruar ta ndihmoni, edhe pse kishit planifikuar diçka tjetër.

Peshorja

Në fillim të ditës një debat është gati të shpërthejë. Çdo gjë mund të duket normale në sipërfaqe, por nën të ka disa emocione që digjen. Dikush do t'i fshehë ndjenjat e tij deri në momentin që do të shpërthejë në zemërim.

Akrepi

Një takim i organizuar për të ndarë idetë dhe për të shqyrtuar sugjerime të reja do t'ju zhgënjejë. Shumë nga idetë që diskutohen janë ato që i keni dëgjuar më parë. Nëse ata në pozicione hierarkike mbi ju po kërkojnë diçka të re dhe të ndryshme, parashtroni disa nga ato mendime origjinale që ju vijnë në mendje.

Shigjetari

Jeni të emocionuar për të hyrë në diçka të re. Nisja e një projekti ose fushate do të jetë një kanal i shkëlqyer për aftësitë dhe energjinë tuaj. Vështirë se mund ta frenoni entuziazmin, por qëndroni të qetë. Ky është vetëm fillimi dhe keni shumë punë para jush.

Bricjapi

Do të keni mundësinë të shfaqni vetëdisiplinën. Dikush në një pozicion autoriteti do të bëjë një gabim të madh. Mund të ndërhyni dhe të ofroni disa sugjerime të matura. Kjo do t'u kursejë atyre shumë siklet.

Ujori

Inkurajojini të tjerët të jenë të sinqertë për mendimet dhe ndjenjat e tyre. Ju jepni një shembull të mirë duke qenë i hapur në të gjitha marrëdhëniet tuaja. Vazhdoni të përpiqeni nëse po bëni dikë të afërt që t'ju hapet. Një çështje e ndjeshme do të ketë nevojë për trajtim të ndjeshëm dhe ju jeni personi i duhur për këtë.

Peshqit

Bisedimet dhe takimet e sotme do t'ju japin përshtypjen se një çështje ligjore ose financiare do të përfundojë së shpejti. Nëse diskutoni detajet e një shitjeje ose blerjeje shtëpie, fundi është më në fund në horizont. Merrni një ofertë që ka të ngjarë t'ju ofrojë njohuri, aftësi ose përvojë të re.