HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 janar nga Russell Grant

Dashi

Mundësia për të hyrë në një partneritet biznesi ose financiar do t'ju tërheqë. Kjo do të ketë nevojë për shqyrtim të mëtejshëm, sepse do t'ju përshtatet më mirë. Duhet të jeni të sigurt për hapat që hidhni.

Demi

Jeni duke pritur që dikush t'ju kthejë paratë që i keni huazuar para Krishtlindjeve ose jeni duke pritur të merrni një bonus. Thjesht mos shpresoni shumë, pasi ekziston mundësia që një justifikim tjetër t`i vonojë sërish.

Binjakët

Një udhëtim që po planifikoni do t'ju largojë më shumë se zakonisht ose do t'ju kushtojë tepër. Ju po shpresoni të fitoni miratimin e një personi të dashur. Duke menduar për një festë të kaluar do risillni buzëqeshjen në fytyrën tuaj.

Gaforrja

Financat duhen diskutuar. Ju nuk do të dëshironi të merrni në konsideratë çështjet e parave, por një faturë e madhe ka ardhur dhe dikush me të cilin jetoni është përgjegjës për këtë. Kjo nuk është diçka që mund të fshihet.

Luani

Nëse puna ju mban të ulur pas një tavoline çdo ditë, mos u habitni kur filloni të ndiheni nervoz. Mërzia do të nxjerrë në pah një anë të personalitetit tuaj që nuk del shumë shpesh në sipërfaqe. Një mënyrë për të thyer monotoninë do të jetë të veproni sipas një ideje impulsive.

Virgjëresha

Ky është gjithashtu shansi juaj për të vlerësuar talentet tuaja. Pasi të keni hyrë në një sfidë, ka të ngjarë të përfshiheni jashtëzakonisht. Do t'ju jepen detyra shtesë, të cilat do të frymëzojnë një vendosmëri për të demonstruar saktësisht se çfarë mund të bëni.

Peshorja

Njerëzit që po përpiqen të flasin me ju mund të duhet ta përsërisin veten disa herë. Duket se jeni kilometra larg me aktualitetin. Qoftë duke ëndërruar plane dhe skema për të ardhmen, ose duke kujtuar me gëzim ditët e shkuara, mendimet tuaja ju çojnë shumë larg, në një botë që keni krijuar vetë.

Akrepi

Një koleg ose partner do të jetë plot me ide për të provuar qasje të reja ndaj rutinave tuaja të zakonshme. Lërini të eksperimentojnë nëse dëshirojnë, por ju mund ta keni më të preferueshme t'u përmbaheni atyre të provuara dhe të testuara. Disa çështje zgjidhen më së miri vetë dhe do të preferoni të qëndroni prapa skene.

Shigjetari

Jeni duke u acaruar me idetë pa lidhje të një shoku me imagjinatë. Nëse do ta mendonin edhe pak më gjatë, do të shihnin se janë krejtësisht jorealistë dhe atëherë nuk do të duhej të humbnit kohën tuaj duke kërkuar komente për sugjerimet e tyre. Ju ndjeni një rrymë të fshehtë në një situatë grupi që e bën të vështirë për ju të punoni brenda këtij ekipi.

Bricjapi

Diskutimi i marrëdhënieve të njerëzve të tjerë mund të jetë i ndërlikuar. Nuk doni të thoni shumë ose do të duket sikur po mbani anën. Ashtu siç duhet të përpiqeni të mos jeni shumë kritik ndaj partnerit tuaj. Ai mund të thotë diçka që tregon një shkallë injorance për një temë për të cilën dini shumë.

Ujori

Përfitoni nga një rritje e papritur e entuziazmit dhe pozitivitetit për t'ju ndihmuar të përballeni me punë që njerëzit e tjerë nuk prisnin kurrë t'i shihnin të përfunduara. Shfrytëzoni sa më shumë nivelet tuaja të larta të energjisë duke u marrë me gjërat që i keni shtyrë prej kohësh.

Peshqit

Pasi ta keni ndarë mendjen, nuk do ta keni shumë të vështirë të realizoni synimet tuaja. Dikush do të ofrojë ndihmë, por kjo mund t'ju ngadalësojë pasi ata nuk do të kenë asnjë ide se çfarë po bëni. Ata thjesht po përpiqen t'ju kënaqin, por ju mund të gjeni një justifikim për të vazhduar vetëm.