HOROSKOP

Horoskopi për datën 31 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 31 mars nga Russell Grant

Dashi

Keni patur shumë aktivitete. Këto katër javët e fundit jeni përfshirë në kaq shumë gjëra dhe po pyesni veten se si ia keni dalë tek të gjitha. Edhe pse po e përballoni tani, do të jetë e arsyeshme t'i reduktoni këto, në mënyrë që të kurseni energjinë tuaj për gjërat që vërtet vlejnë.

Demi

Humori juaj gjatë ditës do të jetë më i mirë se sa është në fillim. Nuk do të habiteni nëse dikush ju komenton se jeni zgjuar pa humor. Nuk do të keni dëshirë të bëni disa punë që duhet të bëni dhe do të ndiheni sikur duhet të bëni një përpjekje shtesë për të arritur rezultate.

Binjakët

Nevoja për të marrë parasysh situatën tuaj financiare është diçka që nuk mund ta injoroni. Për shkak të ndryshimeve në familje, ose angazhimeve të reja, keni nevojë për frymëzim kur vjen puna për të rritur të ardhurat tuaja. Nëse keni nevojë për këshilla profesionale, kjo do të ishte një kohë e mirë për t`i kërkuar ato.

Gaforrja

Një mik ose i afërm që u largua nga ju disa kohë më parë do të kontaktojë për t'ju njoftuar se do t'ju bëjë një vizitë. Ju mund të dëshironi që t'ju kishin dhënë më shumë kohë për t'u përgatitur, sepse nuk ndiheni gati për të argëtuar vizitorët.

Luani

Një projekt rinovimi i shtëpisë do të hasë një pengesë. Planet duhet të rishikohen për shkak të problemeve që shfaqen, për të cilat nuk kishit buxhet. Do t'ju duhet të merrni një vendim tjetër dhe kjo nuk është hera e parë që ju është dashur të rishqyrtoni idetë për të ulur kostot.

Virgjëresha

Arsyet që ju dhe një partner keni bërë një marrëveshje financiare së bashku mund të mos vlejnë më. Sa më shpejt ta zgjidhni këtë dhe të përditësoni politikat, aq më mirë do të jetë. Nuk dëshironi që çështjet e ndërlikuara të zvarriten dhe të shkaktojnë pakënaqësi në të ardhmen.

Peshorja

Pasi jeni lodhur për të tjerët kohët e fundit, ju meritoni një pushim. Do të jeni shumë të lumtur për një shans për të kaluar pak kohë të qetë vetëm. Kjo gjë do t'ju ndihmojnë të relaksoheni.

Akrepi

Përgatitja për t'u përzier me njerëz të rëndësishëm në profesionin tuaj do të jetë një lëvizje e mirë për të ndihmuar në avancimin e karrierës suaj. Një propozim i papritur është diçka për të cilën duhet të mendoni më shumë edhe pse keni një ndjenjë të fortë se kjo do të jetë në avantazhin tuaj.

Shigjetari

Nuk mund të vazhdoni të thoni po për gjithçka që të gjithë kërkojnë nga ju. Kjo po ju lidh me angazhimet dhe marrëveshjet që kanë filluar t'ju lënë prapa. Meqë i ke premtuar dikujt se do t'i bësh një nder, nuk do të tërhiqesh në fjalën tënde. Tregohuni më të kujdesshëm në të ardhmen për atë që angazhoheni.

Bricjapi

Ju punoni shumë dhe bëni çmos për të kënaqur të gjithë. Do të përpiqeni për sukses me çdo kusht. Kur kjo fillon të ketë një efekt negativ në shëndetin dhe mirëqenien tuaj, duhet t'i kushtoni vëmendje nevojës për të reduktuar angazhimet dhe për t`u ngadalësuar.

Ujori

Arsyeja pse keni hezituar për një marrëveshje financiare është sepse mendoni se mund të jetë shkak për t'u penduar në të ardhmen. Do të jetë e arsyeshme dhe e mençur të dëshironi të dilni në krye të çdo transaksioni që bëni, veçanërisht nëse kjo përfshin shitjen e diçkaje që mund të vlejë më shumë sesa dikush është i gatshëm të paguajë për të.

Peshqit

Prisni që ditët e ardhshme të jenë të shtrenjta në shumë mënyra. Nëse nuk mund ta menaxhoni, lini mënjanë disa para për të mbuluar çdo aktivitet të papritur në të cilin mund të gjendeni. Ka pak romanticitet në ajër nëse jeni beqar.