HOROSKOP

Horoskopi për datën 31 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 31 janar nga Russell Grant

Dashi

Do të gjeni shansin për t`i kthyer një favor një të afërmi. Nëse vini re se dikush ka nevojë për një dorë ndihme, jini i pari që të ofroni tuajën. Keni qenë i shqetësuar për disa ndryshime që ishin planifikuar dhe do të jetë një lehtësim të zbuloni se këto nuk janë aq drastike sa i kishit imagjinuar të ishin.

Demi

Do të ishit mjaft të kënaqur të vazhdonit me disa punë shtëpiake dhe me detyra që nuk janë shumë kërkuese. Familja dhe miqtë tuaj kanë ide të tjera. Ju mund të keni nevojë për ta hedhur gjithë energjinë në disa nga ngjarjet që po organizohen.

Binjakët

Miqtë janë mirënjohës që ju kanë në jetën e tyre. Ata e vlerësojnë mirësinë tuaj dhe shoqërinë tuaj. Ata janë të kënaqur me mbështetjen që u jepni gjithmonë. Dikush do të tregojë vlerësimin për një favor që ju i bëtë disa kohë më parë. Ju e kishit harruar gjithçka, por ata nuk e kanë harruar.

Gaforrja

Hapat e parë të një projekti për përmirësimin e shtëpisë do të jenë më të vështirët. Do të ketë shumë ndihmë për ju dhe përparimi do të jetë më i shpejtë nga sa pritej. Nëse një i afërm i moshuar duket i irrituar dhe jo i qetë, nuk duhet ta keni shumë të vështirë të dalloni se çfarë i shqetëson.

Luani

Kujdes kur bëhet fjalë për paratë dhe punën. Mendoni para se të flisni ose nënshkruani emrin tuaj në shkresat ligjore. Nëse jeni divorcuar ose ndarë, nuk është koha të prisni të arrini marrëveshje miqësore me ish-in tuaj. Pavarësisht se çfarë bëni, sigurohuni që nuk jeni ai që do të dilni humbës.

Virgjëresha

Një cep i vogël i mendjes suaj mund të jetë duke menduar për një mik apo të afërm i cili jeton pak larg. Në vend që të mos bëni asgjë për këtë, pse të mos u telefononi atyre? Ju mund të mos keni humor për të folur, por ta detyroni veten ta bëni këtë do të jetë mirë për shëndetin tuaj mendor, veçanërisht nëse keni pasur zakon të fshiheni larg të tjerëve kohët e fundit.

Peshorja

Është e vështirë të largosh ankthin, por lejimi i mendimeve negative në mendjen, do të ketë një efekt negativ në shëndetin tuaj. Është më e lehtë t’i thuash vetes “duhet të relaksohesh” sesa ta bësh vërtet këtë. Një shëtitje e gjatë ose ndonjë ushtrim i lehtë mund t'ju ndihmojë të lehtësoni mendimet tuaja.

Akrepi

Dikush do të paguajë një hua ose ju do të merrni një dhuratë financiare të papritur. Në vend që të blini sende luksoze siç dëshironi, ju mund t'i përdorni këto para për të paguar faturat e papaguara. Ky është shansi juaj për t’i provuar një partneri ose të afërmi tuaj se sa kursimtar mund të jeni. Ata do të bëjnë përshtypje.

Shigjetari

Puna e palodhur do të sjellë mjaft shpërblime dhe kjo do të jetë e një natyre financiare. Po kaloni orë të gjata në punë, por ia vlen të përpiqeni. Talentet tuaja tani po dalin në sipërfaqe.

Bricjapi

Një ndryshim i peizazhit do të jetë terapeutik. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të bërë një pushim. Një i afërm ka disa lajme të mrekullueshme që do t`ju tregojë juve dhe gjithë familjes.

Ujori

Ju i keni kushtuar shumë kohë përgjegjësive tuaja kryesore. Papritmas mund të kuptoni se dikush ose diçka ju ka penguar. Një grumbull i madh pune është krijuar për shkak të kësaj. Jo vetëm që do ta pastroni këtë nga rruga juaj, por do të shpëtoni nga angazhimet që vazhdojnë t'ju ngadalësojnë.

Peshqit

Është një kohë e mirë për të filluar një projekt të ri. Sido që të jetë, nëse keni mundësi, hidhuni në veprim. Ju do ta vendosni veten në një pozicion për të korrur përfitimet në planin afatgjatë.