HOROSKOP

Horoskopi për datën 31 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 31 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Po ndiheni shumë dembelë dhe do të jetë e vështirë të përqendroheni Kënaqja me sportin ose aktivitetet e kënaqësisë do të ishte një mundësi më e mirë. Prirja juaj më e madhe është të relaksoheni dhe të mos bëni asgjë, megjithëse nuk ka gjasa që t'i dorëzoheni.

Demi

Lidhjet e ngushta janë të tensionuara. Kur bëhet fjalë për bashkëpunimin e ndërsjellë, duket se nuk mund të gjeni një mënyrë për t'u harmonizuar. Në një moment jeni të gjithë në të njëjtën gjatësi vale, në tjetrën nuk përputheni gjëkundi.

Binjakët

Ka diçka që duhet të rregulloni me partnerin ose mikun tuaj më të mirë. Kjo nuk do të jetë një bisedë e lehtë, por mos u hidhëroni në momentin e fundit. Në mënyrë që të hyni në Vitin e Ri me një notë harmonike, është e rëndësishme që të transmetoni pikëpamjet tuaja dhe të dëgjoni gjithashtu atë që thuhet.

Gaforrja

Një preokupim me shqetësimet private do t'ju çojë larg aktiviteteve shoqërore. Jeni më të tërhequr se zakonisht dhe nuk jeni të prirur të përziheni me njerëz të zhurmshëm. Ju nuk jeni anti-social, por më mirë do donit të kishit disa orë për të menduar për disa plane dhe projekte personale sesa të jeni një nga turma.

Luani

Koha e kaluar me një mik zemre do të jetë relaksuese dhe do t'ju kujtojë bekimet që zakonisht i merrni si të mirëqena. Do të jenë gjërat e vogla që do t'ju kënaqin më shumë. Disa nga miqtë tuaj po mendojnë të formojnë një grup për Vitin e Ri. Mund t`ju bëjnë juve organizatorin e kësaj.

Virgjëresha

Kjo është periudha e vitit kur mendimet tuaja janë drejt të ardhmes. Nëse nuk ka mundësi për të avancuar në aftësitë, përvojën ose njohuritë tuaja në pozicionin tuaj aktual, gjithmonë mund të mendoni të punoni diku tjetër. Cilado qoftë tema, nuk je kurrë shumë i vjetër për të mësuar diçka të re.

Peshorja

Dikush me një rol të rëndësishëm do të largohet nga një projekt grupi ose komuniteti në minutën e fundit. Përgjegjësi do të jeni ju. Papritmas do keni dyfishin e punës dhe gjysmën e kohës për ta kryer atë. Mund t`i dilni. Njerëzit admirojnë aftësinë tuaj mbresëlënëse të udhëheqjes.

Akrepi

Ndryshoni temën nëse ndjeni se një bisedë po bëhet shumë personale. Mbani distancën nëse një mik apo fqinj fillon të zbulojë më shumë seç duhet nga jeta private. Shqisa juaj e gjashtë do t'ju udhëheqë, kështu që vini re intuitën tuaj.

Shigjetari

Komentet e bëra në rrjetet sociale do t'ju shqetësojnë. Ju mund të dëshironi të mos e kishit kontrolluar llogarinë tuaj pasi nuk mund ta hiqni këtë nga mendja. Reagimet negative dëmtojnë besimin tuaj dhe kanë një ndikim të madh në emocionet tuaja.

Bricjapi

Papritmas e gjeni veten para përgjegjësive që nuk ju është dashur të përballoni kurrë. Është e vështirë të kuptoni pse ju dhe një i afërm keni hyrë në një debat për një çështje të parëndësishme. Ndoshta kanë gjëra në mendjen e tyre dhe nuk e kishin kuptuar se çfarë po thoshin.

Ujori

Mos u ndjeni fajtor nëse ndiheni ambicioz dhe dëshironi të keni sukses edhe nëse kjo do të thotë të jeni konkurrues me njerëzit me të cilët punoni. Në punën tuaj dhe madje edhe në përfshirjet tuaja shoqërore po përballeni me disa sfida të ndryshme dhe nuk do të dëshironi t'i jepni askujt një avantazh të padrejtë.

Peshqit

Ka shumë punë për të bërë në shtëpi. Javët e fundit kanë qenë të vrullshme. Do jeni të ngarkuar, por do t`ia dilni.