HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 qershor nga Russell Grant

Dashi

Nuk keni nevojë për një justifikim për t'i bërë një dhuratë një shoku ose partneri. Nëse vëreni diçka që do të ishte perfekte për ta, kapeni Gjestet spontane si kjo do t'i kënaqin ata. Ju jeni jashtëzakonisht të dhembshur ndaj dikujt që kohët e fundit ka pasur probleme me shëndetin mendor. Ata do ta vlerësojnë durimin tuaj.

Demi

Mosmarrëveshjet për çështjet financiare po shkaktojnë tendosje brenda familjes. Ju dhe një partner ose familjar keni prioritete të ndryshme kur bëhet fjalë për paratë. Një mënyrë për t'u marrë me këtë problem është të merrni këshillën e një ndihmësi financiar. Ju duhet të gjeni një mënyrë për ta kaluar së bashku këtë fazë problematike.

Binjakët

Merrni kontrollin e frikës tuaj. Jeni të shqetësuar për planet që të tjerët i konsiderojnë emocionuese. Ju nuk jeni gati për ndryshimin rrënjësor. Dikush do t'ju sigurojë se ata e dinë se çfarë po bëjnë. Ata do të tregojnë rëndësinë e kësaj mundësie dhe çfarë mund të thotë për të ardhmen tuaj të përbashkët.

Gaforrja

Ju vjen natyrshëm të dëshironi të punoni për të ndihmuar kolegët nga prapaskena. Ju mund të shihni se si kjo do të ndihmojë për ta bërë jetën më të lehtë për ta. Edhe pse vizatoni një kufi të rreptë midis punës dhe kënaqësisë, nëse një koleg pune ju duket i vetmuar, kërkojini të shkoni bashkë në drekë për t'u njohur më mirë.

Luani

Mos nxitoni të bëni një zgjedhje kur blini diçka të veçantë për shtëpinë tuaj. Merrni parasysh ngjyrat dhe teksturat që përputhen me skemat tuaja të dizajnit të brendshëm. Nëse nuk mund të gjeni atë që po kërkoni, përgatituni të prisni për të gjetur zgjedhjen e duhur për ju, me çmimin e duhur.

Virgjëresha

Një takim mendimesh do të ndihmojë në maksimizimin e potencialit të ideve tuaja. Do të ndiheni mirë të kaloni kohë me njerëz që ndajnë të njëjtën gjatësi valësh mendore. Diskutimet në grup do të përmirësojnë dhe do t'i çojnë planet në realitet. Është gjithashtu e rëndësishme të kuptoni se kur keni nevojë për hapësirën tuaj për të rritur idetë personale.

Peshorja

Ndonjëherë momentet më të rëndësishme për të rritur një fëmijë janë atëherë kur duhet të tregoheni të egër. Jini të vendosur me një fëmijë që ka nevojë për pak kohë për të reflektuar mbi arsyen pse disa sjellje janë të papranueshme. Po kështu, nëse një koleg më i ri mendon se mund t'i shpëtojë përgjegjësive, do t'i duhet të mendojë përsëri.

Akrepi

Përfshirja në një grumbullues fondesh ose institucion bamirësie do të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të zgjeruar rrethin tuaj shoqëror. Do të thotë shumë për ju të jeni në gjendje të përziheni me njerëz që ndajnë interesat dhe shqetësimet tuaja. Është gjithashtu mirë të dini se ka të tjerë që janë të lumtur të luftojnë për një kauzë në të cilën ju besoni.

Shigjetari

Mund të mos keni pritur që t'ju kërkohet të merrni një rol drejtues në një projekt të ri të rëndësishëm. Edhe nëse e kishit pritur që ky pozicion t'i shkonte dikujt tjetër, ka një arsye pse jeni zgjedhur për këtë promovim. Kjo ndodh sepse të gjithë ju njohin si personi më i mirë për këtë punë.

Bricjapi

Mund të keni mundësi të përfshiheni në një klub ose ekip që po fillon në lagjen tuaj. Hyrja në fillim do t'ju përshtatet më mirë sesa të bashkoheni më vonë. Do të ndiheni mirë të zgjeroni rrethin tuaj shoqëror kur kohët e fundit disa njerëz janë larguar.

Ujori

Një bonus, dhuratë financiare ose trashëgimi do të merret më herët nga sa e kishit parashikuar. Nëse tundoheni t'i shpenzoni këto para thjesht për kënaqësi, bëjeni. Ju keni punuar shumë.

Peshqit

Hiqni dorë nga diskutimi i temave të ndjeshme ose kjo mund të shkaktojë një debat të shëmtuar. Shefi juaj ose një koleg i vjetër që është normalisht i qetë dhe i duruar do të duket se do të acarohet dhe do të zemërohet shumë shpejt. Gjëja më e mirë që mund të bëni është të qëndroni larg tyre.