HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Diskutimet e gjata dhe kuptimplota jo vetëm që do të thellojnë problemet në shtëpi dhe në vendin e punës, por do të ndjeni se po filloni të njihni edhe veten më mirë. Sjellja irrituese e dikujt, qoftë e justifikuar apo jo, do t'ju ketë shtyrë të shikoni më thellë në rrethanat që e kanë shkaktuar këtë. Jini të sinqertë për atë që shihni.

Demi

Studimi i një teme për kënaqësi do t'ju ngrejë humorin. Nga ana tjetër, kjo mund të hapë dyer të reja dhe më interesante për ju në Vitin e Ri. Një mik në nevojë do t'ju ofrojë një shans për të bërë diçka për të tjerët dhe gjithashtu një justifikim për t'u tërhequr nga marrëveshjet shoqërore në të cilat nuk keni dashur të bashkoheni.

Binjakët

Një shqetësim ose zhgënjim i vogël do të trajtohet më së miri duke u futur në projekte dhe aktivitete të tjera. Ju mund të krijoni njëfarë stabiliteti në jetën tuaj në Vitin e Ri, por duke qenë se nuk mund të parashikoni se si mund të shkojnë gjërat, e vetmja gjë në të cilën mund të mbështeteni është familje dhe janë miqtë tuaj.

Gaforrja

Po përpiqeni të jeni realistë teksa planifikoni të ardhmen. Ju mund të pyesni veten se si do të merreni me një situatë që nuk do të kalojë lehtë. Nëse keni kaluar një përvojë të ngjashme më parë, ia vlen të analizoni se çfarë shkoi mirë dhe çfarë shkoi keq herën e fundit përpara se të shkoni më tej.

Luani

Ju keni bërë më të mirën për t'i mbajtur gjërat së bashku në vendin e punës, por ka një kufi për atë që mund të bëni. Shefi juaj ka pritur shumë nga ju ose i ka mbivlerësuar aftësitë dhe talentet tuaja. Ju sugjeroni të ndiqni një kurs për të çuar më tej aftësitë tuaja ose ata gjejnë dikë tjetër për të marrë këto detyra shtesë.

Virgjëresha

Pushimi dhe relaksimi janë kritike për shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Orët e gjata të punës së bashku me shumë aktivitet social kanë qenë rraskapitëse. Një kohë e kaluar vetëm me veten do të rivendosë ekuilibrin tuaj. Nëse jeni ndjerë të dobët, supa dhe ngrënia e vakteve më ushqyese do t'ju rikthejë energjinë.

Peshorja

Me shpërqendrime nga jashtë dhe ndjenjën tuaj të detyrës ndaj atyre që ju rrethojnë, nuk ka gjasa që të gjeni paqen, qetësinë dhe vetminë që ju nevojitet tani. Takimet e biznesit dhe ato sociale do të zgjasin më shumë se sa pritej. Miqtë shpresojnë se ju do të jeni pjesë e një ekipi në një ngjarje grupi që organizohet dhe ju nuk do të dëshironi të hiqni dorë nga ana juaj.

Akrepi

Midis punës, familjes dhe angazhimeve shoqërore nuk do të keni asnjë moment për të qëndruar vetëm. Nëse vazhdoni me këtë ritëm do të lodheni. Ka edhe shenja të tensionit nervor për shkak të gjithë kësaj. Nëse është e nevojshme, hiqni dorë nga disa takime të parëndësishme për t'i dhënë vetes pak hapësirë.

Shigjetari

Mënyra e vetme për të sjellë ndryshim në shtëpi dhe në vendin e punës është të fitoni bashkëpunimin e familjes dhe kolegëve tuaj. Ju po shpresoni të nisni një kapitull të ri në fusha të caktuara të jetës suaj. Diskutoni me të tjerët se si mund të ndahen përgjegjësitë. Këshillat e një kolegu në nivel të lartë do të jenë dashamirëse dhe të besueshme.

Bricjapi

Jeni të vetëdijshëm për detyrimet tuaja familjare dhe të gjitha përpjekjet e bëra në këtë fushë do të shpërblehen shumë. Kjo është një kohë e mirë për të kapur ritmin me punët e shtëpisë. Mund të orientoni edhe dikë me të cilin jetoni që të kryejë detyrat e tij. Një takim që po organizoni do të jetë mbledhja më e përfolur e sezonit.

Ujori

Nëse përfshiheni në organizimin e një ngjarjeje për mbledhjen e fondeve ose një bamirësie, gjithçka do të shkojë më mirë se sa pritej. Do të ndiheni mirë të kaloni kohë me njerëz që ndajnë të njëjtat shqetësime sociale. Në shtëpi, ka disa fërkime me një të afërm kokëfortë, prandaj do të preferoni të bëni një tërheqje strategjike.

Peshqit

Nuk do të jetë e lehtë të përshtateni me asnjë lloj rutine. Ka shumë pak kohë në dispozicion dhe shumë punë për të bërë. Kjo do të tensionojë marrëdhëniet me familjarët tuaj.