HOROSKOP

Horoskopi për datën 3 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 3 korrik nga Russell Grant

Dashi

Nuk mund të vazhdoni më në një situatë që nuk ju jep kënaqësi. Nuk ka rëndësi se çfarë mund të mendojnë ose thonë njerëzit e tjerë për marrëveshjet e reja. Nëse jeni gati për të bërë disa ndryshime, vazhdoni më tej. Ajo që është e rëndësishme është që të jeni të vërtetë me veten tuaj.

Demi

Dikush i afërt dëshiron t'ju bëjë një dhuratë të veçantë. Kjo është mënyra e tyre për t'ju falënderuar për gjithçka që keni bërë për ta kohët e fundit. Edhe pse mund t`ju vijë pak siklet, pranojeni. Përndryshe ky njeri do të ndihej i ofenduar.

Binjakët

Thellë brenda vetes do të dini se dikush i afërt nuk i mendon vërtet gjërat që thotë, por kjo nuk do t'ju ndalojë të ndiheni të mërzitur nga qëndrimi i tij i ashpër. Një keqkuptim po shkakton konfuzion, mërzitje dhe ndjenja të lënduara. Në vend që të lejoni që ky tension të rritet, përpiquni ta korrigjoni duke hapur një diskutim.

Gaforrja

Mos u justifikoni se pse nuk mund t`i bëni ato ndryshime në jetën tuaj për të cilat keni menduar kohët e fundit. Duhet vetëm të merrni frymë thellë. Çështjet praktike të tilla si rregullimi i një kujdestarie për qenin ose kujdesi për fëmijët mund të adresohen në kohën e duhur. Nëse vërtet dëshironi që diçka të ndodhë, duhet të veproni.

Luani

Kapni shanset dhe mbyllni punët e mbetura nga muaji i kaluar, në vend që të filloni ndonjë gjë të re. Ka fillime të reja përpara jush, por këto do të trajtohen më mirë me një plan të pastër. Duhet të dini se do të keni kohë për t'iu kushtuar angazhimeve të reja.

Virgjëresha

Nëse nuk ndiheni mirë duke bërë diçka që dikush pret prej jush, refuzojeni. Nëse një favor i kërkuar nga një mik ose fqinj i ngushtë nuk ju shkon mirë në ndërgjegjen tuaj, refuzoni të përfshiheni. Jini të hapur dhe të sinqertë kur ju kërkohet një arsye pse po refuzoni të ndihmoni.

Peshorja

Jeni të lodhur. Dikush mendon se mund t'ju mbështjell rreth gishtit të vogël. Ata presin që ju të bini dakord me planet dhe idetë e tyre sot, por kjo nuk do të ndodhë. Ju nuk do t'i përshtatni më dëshirat e tyre dhe do të keni ndërmend të jeni më të pavarur. Më mirë për ju!

Akrepi

Pavarësisht nëse është futja e parave në një llogari kursimi, sigurimi i një edukimi të mirë ose mësimi i aftësive thelbësore të jetës, fokusi juaj tani është se si mund t'i ndihmoni anëtarët më të rinj të familjes. Qëllimi juaj është të investoni në të ardhmen e tyre. Nëse dikush ju afrohet për disa këshilla të sinqerta, është e rëndësishme të ofroni kritika konstruktive.

Shigjetari

Çfarëdo që jeni duke bërë, duket se po merrni shumë kënaqësi nga këto aktivitete. Kjo do të bëjë një ndryshim të këndshëm kur kohët e fundit do të ndiheni sikur diçka i mungonte jetës suaj. Kini një mendim për një mik që po duket pak i mërzitur. Ftojini ata të bashkohen me ju nëse janë shumë të turpshëm për të ftuar veten.

Bricjapi

Njerëzit do ta kenë pothuajse të pamundur t`jua kalojnë. Aftësitë tuaja praktike dhe aftësia për të vazhduar me një punë dhe për të marrë rezultate ju bëjnë një anëtar të vlerësuar të një ekipi.

Ujori

Bëni një listë për të mirat dhe të këqijat përpara se të merrni një vendim të madh. Ju përballeni me një sërë opsionesh që e bëjnë të vështirë të vendosni për rrugën që dëshironi të ndiqni. Merrni parasysh pasojat e mundshme afatgjata dhe merrni kohën tuaj për të vendosur.

Peshqit

Nga ju pritet të përvishni mëngët dhe të bashkoheni me familjarët për të përballuar një projekt për të cilin nuk keni interes. Shijoni pak pushim dhe relaksim. Do t`ju mirëkuptojnë duke e ditur që nuk e keni me qejf këtë punë.