HOROSKOP

Horoskopi për datën 3 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 3 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Pritja e një mbledhjeje festive do t'ju japë një mundësi të shkëlqyer për të shprehur kreativitetin tuaj. Edhe nëse po e organizoni këtë ngjarje me një buxhet të vogël, lavdërimet do t'ju bëjnë. Miqtë do të tregojnë se si ndihen kaq të relaksuar në shoqërinë tuaj. Jeta juaj shoqërore shkëlqen.

Demi

Dikush do t'ju ofrojë iniciativën që ju nevojitet për të pasur sukses në një ngjarje konkurruese. Nuk ka aq shumë besim tek ju, por ju do t`i vërtetoni të kundërtën.

Binjakët

Do të preferoni të punoni vetëm, por do ta keni shumë më të lehtë nëse pranoni çdo ndihmë që ju ofrohet nga miqtë apo kolegët. Një vendim që duhet të merrni parasysh me kujdes me një mik apo partner të ngushtë, mund të sjellë ndryshime në të ardhmen.

Gaforrja

Koha cilësore e kaluar me dikë të veçantë do t'ju kujtojë se sa e këndshme mund të jetë jeta. Jeni beqar dhe po kërkoni dashurinë? Pranimi i një ftese për një mbledhje festive mund të çojë në një takim romantik të papritur. Emocionet janë të forta. Ju jeni në harmoni me njerëzit në jetën tuaj që kanë rëndësi.

Luani

Ka kohë dhe vend në jetën tuaj për të gjithë. Dikush mund t'ju akuzojë për mungesë besnikërie kur tërhiqeni nga një përpjekje ekipi për të bërë diçka të re. Ju jeni duke bërë gjënë e arsyeshme duke përpunuar prioritetet tuaja. Shkoni me atë që është e drejtë për ju.

Virgjëresha

Diskutimet fillojnë mirë, por mund t'ju duhet të gjeni durim me dikë që duket se po ju pengon qëllimisht të realizoni qëllimet tuaja. Një qëllim nuk është i paarritshëm siç do të përpiqet të nënkuptojë një koleg i vjetër. Njëri sukses pas tjetrit do të dëshmojë se nuk ka nevojë t`i ulni fare pritshmëritë tuaja.

Peshorja

Gjëra të vogla në jetë si të dëgjosh të qeshurat e një fëmije, të argëtohesh me familjen tënde dhe të përqafosh dikë do t'ju sjellin lumturi. Nuk duhet të kesh shumë në bankë për të gjetur kënaqësinë. Të pikturosh, të kërcesh dhe të dëgjosh muzikë është gjithçka që duhet për t'ju ngritur humorin.

Akrepi

Të jetosh për momentin do t'ju sjellë lumturi. Disa vendime dramatike do të merren pa e menduar fare. Megjithatë, ju mund të tronditni veten duke reaguar kaq spontanisht ndaj një ofertë të papritur. Nëse jeni duke përgatitur një fjalim ose prezantim, çdo fjalë që përdorni do të ketë rëndësi.

Shigjetari

Një kohë e kaluar vetëm në mendime do t'ju ndihmojë të bëni zbulime të reja për veten dhe ata që ju rrethojnë. Disa lajme të shkëlqyera po vijnë në drejtimin tuaj. Ose ju ose dikush që është afër jush do të merrni një çmim shumë të merituar.

Bricjapi

Dikush që është punëtor, besnik dhe i ndërgjegjshëm do të hyjë në jetën tuaj. Nëse jeni beqar, ky mund të jetë fillimi i një marrëdhënieje të plotë. Një ofertë ose mundësi do të jetë shansi që keni kërkuar për të arritur një qëllim të veçantë, kështu që mos e refuzoni këtë vetëm sepse ju ka ardhur në mënyrë të papritur.

Ujori

Ndonjëherë i kuptoni mundësitë më të mira, ndonjëherë bëni gabim dhe më pas shikoni prapa dhe kuptoni se ishte një lëvizje e gabuar. Mënyra më e mirë për të përballuar një situatë të tensionuar është të vazhdoni përpara pa lejuar që kjo t'ju shkaktojë shumë bezdi.

Peshqit

Ndihma me një mbledhje fondesh festive ose përpjekje vullnetare do të zbulojë një talent që të befason edhe vetë ty. Duket se po zbuloni gjëra të reja për veten çdo ditë. Do të duhet guxim për të marrë drejtimin e një ngjarjeje të rëndësishme. Ju jeni popullor dhe drejtim, shkëlqeni.